Helena Koivun touhut hämmensivät – "Taisi olla kuiva tankki"

Helena Koivun touhut hämmensivät – 'Taisi olla kuiva tankki'

Helena pamahti bensikselle viimeisillä höyryillä.

Mainos
Mainos päättyy

Helena Koivu on erosoppansa pyörteissä pitänyt itsensä aktiivisena myös sosiaalisessa mediassa. Keskiviikkona (27.11.) Helena kurvasi turkulaiselle huoltoasemalle tankkaamaan Audiaan, mutta vaikutti ensin huolehtineen somepäivityksistään.

Turun keskustan liepeillä sijaitsevalla bensiksellä eräs tarkkana liikenteessä ollut Seiskan lukija huomasi, että tankille saapunut Helena viihtyi hyvän tovin puhelimellaan ja auto tyhjäkäynnillä ennen tankkauksen aloittamista.

Sometus kesti useamman minuutin ajan, mutta jonoa Helenan perään ei onneksi ehtinyt kertymään.

Mainos
Mainos päättyy

Kun Helena pääsi viimein tankkaamaan, hujahti ökyauton tankkiin 80 litraa polttoainetta.

– Hänellä taisi olla aika kuiva tankki, Nesteeltä naurahdetaan.

Helena oli liikkeellä yhden, joskin pitkän, pysähdyksen taktiikalla.
Helena oli liikkeellä yhden, joskin pitkän, pysähdyksen taktiikalla.

Rahapuheita

Bensan hintojenkin keikkuessa huokeissa summissa, on Helena joutunut pohtimaan muitakin raha-asioita viime päivinä. Iltalehti kirjoitti hiljattain Mikko Koivun Helenalle ehdottamista sopimuksista, joita Helena sittemmin avasi Seiskalle.

Helena oikaisi Mikon kertomukset tarjouksista, joissa oli kyse rahasta. Hän totesi, että tarjouksia ja vastaehdotuksia on tehty juristien välityksellä, mutta että esimerkiksi viittä miljoonaa dollaria hänelle ei ole tarjottu ainakaan virallisesti.

Mainos
Mainos päättyy

Helena katsoi, että Mikon tuotua rahakkaat ehdotuksensa julkisuuteen, voi hän itsekin tehdä vastatarjouksen julkisesti.

– Suostun tuohon 2,5 miljoonaan dollariin heti. Ehtoina on se, että peruutat vankilatuomioni ja annat minulle vapauteni ilman kontrolloivia ehtoja, Helena totesi Seiskalle.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Helena Koivun touhut hämmensivät – "Taisi olla kuiva tankki"