Pernilla Böckermanin kanssa viihtyvän Anssi Heikkilän housut repesivät kiusallisella hetkellä
Tanssinopettajalla oli onneksi housujensa alla mustat bokserit.
Tanssinopettaja Anssi Heikkilälle kävi melkoinen kommellus.
TTK:sta tuttu Anssi oli vetämässä tunteja Espoon Matinkylässä eilen (26.2.). Anssi oli mainostanut tapahtumaa Facebookissa.
Hänellä oli illan ohjelmassa salsaa kello 18 sekä sen jälkeen vielä Zumba-tunti kello 19. Tapahtuma ei vaatinut ilmoittautumista etukäteen ja Antti kannustikin seuraajiaan tulemaan "joraamaan" hänen kanssaan.
Tanssii tähtien kanssa -ohjelma poikii parisuhteita – tästä on kyse
Anssi päivitteli tuntien jälkeen tunnelmiaan Instagram-tarinaansa. Hän sanoi niiden menneen oikein hyvin.
- Ihan sairaan hyvä meno molemmilla tunneilla. Pitäisi välillä vähän kuvata materiaalia sieltä, mutta kun keksittyy niin työntekoon, niin ei aina muista, tanssitähti harmittelee.
Anssille kävi kuitenkin tunneilla hauska sattumus.
- Hyvät tunnit oli siitäkin huolimatta, että kun nostin housuja vähän rajummin ylös, niin housut repes haaroista. Onneks oli mustat bokserit, hän nauraa vuorokauden ajan näkyvillä olevassa tarinassaan.
Tanssinopettaja toteaa, että vastaavia sattuu joskus, eli hän ei vaikuta olleen moksiskaan moisesta yllätyksestä.
Oho! Pernillaan yhdistetty Anssi Heikkilä julkaisi kuvan treffi-illastaan