Härregud! Sami Sykkö avoimena väleistään Jorma Uotiseen: ”Kehun aina Jormaa!”

Ihailtu tyylitaituri kommentoi välejään koko kansan tanssitaiteilijaan.
Helsingissä huokaillaan huippumuodin perään hyvän asian merkeissä.
Videolla Jorma Uotinen paljastaa Pariisin suosikkikahvilansa:
Mannerheimin Lastensuojeluliitto järjestää tänään torstaina jokakeväisen hyväntekeväisyysmuotinäytöksen tapahtumatalo Bankissa.
Kiusattujen lasten ja nuorten toipumiselle varoja keräävä muotinäytös on parhaillaan käynnissä aivan Helsingin ydinkeskustassa.
Koolla on harvinaisen kova kattaus, sillä muotinäytöksen malleina nähdään lukuisia julkisuudesta tuttuja henkilöitä.

Sami käänsi katseita
Illan isäntinä toimivat Aki Linnanahde ja Sami Sykkö, joka käänsi runsaasti katseita erittäin muodikkaassa asukokonaisuudessaan.
Sami oli alkuillasta sonnustautunut hauskaan vihreään takkiin sekä saman sävyisiin nahkakenkiin, jollaisia ei näe aivan joka jampalla.
Sä olet tosi kiltti.
Kiireinen tyylitaituri kuitenkin kieltäytyi haastatteluista. Hän halusi keskittää kaiken tarmonsa ja energiansa juontotehtäviin.
– Ei kiitos, mutta sä olet tosi kiltti, hän huikkasi ystävällisesti Seiskan reportterille.

Jorma muutti mielen
Päättäväisesti juhlatilassa marssineen Samin mieli kuitenkin muuttui, kun Seiskan toimittaja kysyi häneltä kohteliaasti Jorma Uotisesta.
Samin ja Jorman edesottamukset kiinnostavat runsaasti kansalaisia.
No mutta mä kehun aina Jormaa!
Kaksikon juontama podcast Sami & Jorma on löytänyt tiensä suomalaisten sydämiin. Kaksikko palkittiin vastikään vuoden podcast-vaikuttajina.
– No mutta mä kehun aina Jormaa! Sami innostui.

”Hän on ihan mieletön”
Kovaa vauhtia kävellyt Sami oli jo ennättänyt takahuoneen ovelle, mutta kääntyi sitten kannoillaan ja huikkasi ovenraosta kovat kehut kollegastaan.
Paras kollega mitä maan päällään kantaa.
– Voin sanoa, että Jorma on paras kollega mitä maan päällään kantaa.
– Hän on luotettava, hauska ja muutenkin ihan mieletön, Sami kehui.
– Olen onnellinen ja iloinen, että olen päässyt tekemään töitä hänen kanssaan. No niin, oikein hauskaa iltaa!