Sharon Osbournen, 70, ulkonäkö muuttui rajusti – varoittaa suositusta lääkkeestä
Tv-persoonan ilme on muuttunut rajusti nopean painonpudotuksen seurauksena.
Muusikko Ozzy Osbournen puoliso ja tv-persoona Sharon Osbourne, 70, varoittaa suositun laihdutuslääkkeen vaaroista ja kertoo avoimesti kamppailustaan painonsa kanssa.
Sharon kertoo Piers Morgan Uncensored -ohjelmassa käyttäneensä ristiriitaisen maineen omaavaa laihdutuslääkettä Ozempicia. Injektoitavalla lääkkeellä hoidetaan tavallisesti 2 tyypin diabetesta ja lihavuutta.
Uskotko? Joan Collins, 90, laukoo suorat sanat kauneusleikkauksista
Lääkettä on kuitenkin käytetty maailmalla ja Hollywood-julkkujen keskuudessa painonpudotuskeinona. Sharon kertoo pudottaneensa yli 19 kiloa lääkkeen seurauksena. Hän alkoi käyttämään lääkettä alkuvuodesta.
- Ozzy sano minun näyttävän ihan Nancy Reaganilta. Sen on aika loppua, Sharon kertoo muutoksestaan.
- Et voi käyttää lääkettä ikuisesti. Pudotin yli 19 kiloa ja se on ihan tarpeeksi. En oikeastaan halunnut olla näin laiha, mutta se vain tapahtui ja pian varmaan paino tulee takaisin, hän analysoi.
Varoittaa muita
Sharon kertoo ensin voineensa pahoin ja siitä pari kolme viikkoa myöhemmin hänellä oli vain jatkuva jano, muttei laisinkaan ruokahalua. Hän käskee pitää nuoremmat ihmiset erossa lääkkeestä.
Hän sanoi jo syyskuun alussa E!Newsin haastattelussa että on alkanut menettää painoaan jo liiaksi. Sharon on painanut joskus yli 104 kiloa mutta painaa nykyisin alle 50 kiloa.
- Yritän päästä terveelliseen tasapainoon, Sharon toteaa.
Muistatko vielä maailman kuumimman vangin? Tältä hän näyttää nyt
Lähde: E!News