Pettämisskandaali! Victoria Beckham puhuu ensikertaa David-miehensä väitetystä suhteesta Rebecca Loosiin

Victoria Beckham kertoo tuntemuksistaan 2000-luvun alun aviokriisistään tuoreessa dokumentissa.
Netflixin Beckham-dokumentin ensi-iltaa vietettiin tiistai-iltana Lontoossa. Sekä Victoria että David Beckham osallistuivat juhlallisuuksiin.
Dokumentissa Victoria puhuu ensimmäistä kertaa kärsimyksistään pettämisskandaalin aikana. Vuonna 2003 uutisoitiin isosti, että Davidilla olisi ollut suhde avustajansa Rebecca Loosin kanssa.
David Beckhamin 12-vuotiaan tyttären kuvasta nousi kohu: "Seksualisoit..."

Tuolloin David pelasi Espanjanssa Real Madridin riveissä. David ja Victoria elivät kaukosuhteessa, sillä Victoria asui tuolloin perheen kahden vanhimman lapsen kanssa Britanniassa. Davidin uutisoitiin sutinoivan Espanjassa avustajansa kanssa.
Dokumentissa todetaan Davidin kokeneen olonsa yksinäiseksi Espanjassa kaukana perheestään.
Dokumentissa Victoria kertoo, että pettämisskandaalin olleen hänelle todella raskasta aikaa.
- Se oli meille elämämme hankalain vaihe. Tuntui, että koko maailma oli meitä vastaan, Victoria kertoo.
David Beckham pakeni faneja synkkään metsään - hämmentävät kuvat
Victoria koki ajatuvansa erilleen miehestään. Hän koki, etteivät he enää olleet yhtä.
David myöntää dokumentissa, ettei hän vieläkään oikein tiedä miten hän ja Victoria pääsivät yli suhdetta raastaneesta tilanteesta. Davidin mukaan heidän täytyi taistella perheensä puolesta. David koki, että pariskunta oli ikäänkuin hukkumassa, kun heidän avioliittohaasteitaan riepoteltiin mediassa kuukausitolkulla.
David kertoo dokumentissa, että hän koki olonsa fyysisesti sairaaksi joka päivä, kun hän ja Victoria taistelivat avioliittonsa puolesta.
Toipumisprosessi käynnistyi kunnnolla, kun koko perhe asettui asumaan Madridiin. Pariskunnan kolmas lapsi Cruz syntyi siellä. Lapsi oli maailmalle viesti pariskunnan uudesta alusta.
