Pamela Andersonilta raju ulostulo

Pamela Andersonilta raju ulostulo

Pamela Anderson janoaa takaisin töihin.

Mainos
Mainos päättyy

Baywatch-tähtenä julkisuuteen ponnahtanut näyttelijä Pamela Anderson, 57, paljasti brittiläiselle The Sun -lehdelle olevansa viimein vapaa vuosikymmenten kahleista.

– Olen nyt karistellut Baywatch-kahleet pois ja todistanut, että osaan näytellä, Anderson sanoi lehden haastattelussa.

Pamela viittasi helmikuun lopussa ensi-iltansa saavaan The Last Showgirl -elokuvaan, jonka pääroolin hän esittää. 

– Olen todistanut, että olen enemmänkin kuin sarjakuvahahmo. 

Mainos
Mainos päättyy

"Nautin tästä hetkestä"

Elokuvassa Pamela näyttelee veteraanitanssijaa, jonka laskusuuntainen ura saa yllättävän käänteen. The Last Showgirl on saanut kauttaaltaan ylistäviä arvioita kriitikoilta.

Anderson vieraili helmikuun alussa myös brittiläisen Graham Nortonin talk show'ssa ja kertoi uuden roolin olleen kiinnostava.

– Nautin tästä hetkestä. On ollut todella jännittävää tehdä elokuvaa tässä vaiheessa elämääni, Anderson hehkutti.

"Se oli villiä"

Näyttelijä paljasti, että elokuva kuvattiin vain 18 päivässä.

Mainos
Mainos päättyy

– Se oli villiä, hän totesi.

Anderson kertoi, että rooli löysi hänet yllättäen.

– Valmistelin kotona säilykkeitä ja kirjoitin keittokirjaa, kun käsikirjoitus saapui. Ajattelin, että tartun tähän rooliin ja teen sen, hän muisteli.

Anderson toivoo, että elokuva avaisi hänelle uusia ovia näyttelijänä.

– Haluan haastavia rooleja. Tuntuu, että olen vasta raapaissut pintaa, hän pohti.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan