Omistajansa näköinen luomus! Orlando Bloom jättää hyvästit 7,5 miljoonan euron poikamiesboksilleen – kuvat!

Brittinäyttelijä Orlando Bloom, 44, katkaisee viimeiset siteensä taakse jääneeseen sinkkuelämäänsä myymällä poikamiesboksinsa Beverly Hillsissä.
Todellisuudessa boksi on viimeisen päälle remontoitu moderni luksustalo ylellisessä osoitteessa, jota paikalliset kutsuvat lempinimellä Miljardöörien rivistö. Orlando osti talon 7 miljoonalla dollarilla eli noin 5,8 miljoonalla eurolla vuonna 2017.

Hän myy kiinteistöä pienen voiton toivossa 7,5 miljoonalla eurolla. Entisellä kodilla lienee suuri tunnearvo, sillä Orlando näki paljon vaivaa sen remontoimiseen. Kiinteistönvälittäjän mukaan talo on omistajansa näköinen luomus.
– Hänellä on hienostunut maku pieniä viimeistelyjä myöten sisustuksesta valaistukseen, välittäjä kehui Mansion Globelle.


Matalan, tasakattoisen talon suojaisalla sisäpihalla on terassialue, jonka uima-altaan suunnitteluun ja toteutukseen vierähti peräti vuosi. Sen hinta kipusi puoleen miljoonaan dollariin.

Kotinsa perusteella Orlando nauttii tilan avaruudesta. Olohuone ja ruokailutila ovat yhtä suurta tilaa. Välissä on vain kapea lasiseinä. Huoneet avautuvat vehreälle pihalle. Lattiasta kattoon yltävät ikkunat ja lasiset liukuovet tuovat luontevasti terassin ja takapihan osaksi asumistiloja. Sisustus on suurelta osin valkoista. Väriä tuovat taulut ja sisustustyynyt.
Katy Perry laittoi seksikumppaninsa paremmuusjärjestykseen – Orlando Bloom ei ollutkaan ykkönen!

Orlando yritti myydä taloaan jo aiemmin kihlauduttuaan poppari Katy Perryn, 36, kanssa ystävänpäivänä 2019.

Kiinteistönvälittäjän mukaan asuntokaupoille on vain yksi syy: omistajan elämäntilanne on muuttunut. Tällä hän viittaa Orlandon ja Katyn perheenlisäykseen. Parin pieni Daisy-tytär syntyi viime elokuussa.
Perhe asui lapsen syntymän jälkeen Katyn omistamassa 15 miljoonan euron Beverly Hillsin -kartanossa. Alue on rautaportein suojattu ja monien yksityisyyttä kaipaavien julkkisten suosima.
Vastikään Kaliforniasta kantautui uutinen, että Orlando ja Katy ovat hankkineet ensimmäisen yhteisen kodin merellisestä Montecitosta noin puolentoista tunnin ajomatkan päässä Hollywoodista. Uudesta talostaan he maksoivat 11,8 miljoonaa euroa.