Mitä? Kanye West maksoi Bianca Censorille kohualusvaatteissa esiintymisestä

Räppäri latoi taaloja tiskiin.
Kanye Westin ja Bianca Censorin tuorein asutempaus oli, kun kohupari käveli toissa viikonloppuna käsi kädessä, ja Biancalla oli yllään pelkät karkista tehdyt alus"vaatteet".
Arkistovideo: Kanye ja Bianca kävivät pornokaupassa
Aviopari on herättänyt huomiota jopa väsymykseen asti Biancan nakuasuilla.
Kanyen mielenterveyttä on epäilty, ja Biancan puolesta on esitetty huoli hänen joutuneen 18 vuotta vanhemman supermiljonääripuolisonsa nöyryyttämäksi erikoisilla vaatteilla.
Parin tiedetään myös käyvän kalliissa terapiassa Euroopassa.
Tavallaan shokkiarvo onkin jo käytetty loppuun, sillä Grammy-gaalan täysnakumekon jälkeen on vaikea enää paljastaa mitään.
Toissaviikonlopun karkkiasuun kuitenkin liittyy uusi, yllättävä tieto. Väitetään, että Bianca olisi tehnyt tempauksen ihan puhtaasti rahasta ja todella isoista summista.

Tämän jälkeen ulkopuolisen onkin vaikea hahmottaa enää, onko rahalla ostettu omituinen käytös alistamista vai rikkaan aviopuolison hyväksikäyttöä.
– Bianca on keksinyt, miten kääntää tämän edukseen. Monet asut eivät ole hänen makuunsa, mutta hän sanoo pukevansa ne ylleen, jos hänelle maksetaan, Daily Mailille asiasta kertonut lähde väittää.
Kanyen kerrotaan alun perin tarjonneen vaimolleen kuukausipalkkaa huomiota herättävien asujen käyttämisestä, mutta Bianca kieltäytyi.
Sinänsä hän ei tyrmännytkään ideaa. Kyse oli vain rahan määrästä, ja Bianca alkoikin vaatia kuukausikorvauksen sijaan maksua jokaisesta asusta erikseen.
– Hän tietää olevansa elintärkeä Kanyen imagolle. Hän haluaa osansa kakusta ja on fiksu asian suhteen, lähde toteaa.
Biancan uskotaan Daily Mailin mukaan tienanneen asuilla jo yli 2,5 miljoonaa euroa . Esimerkiksi Grammy-gaalassa helmikuussa nähdystä läpinäkyvästä mekosta hän sai väitetysti himpun yli 100 000 euroa.
Sen jälkeen hinnat ovat nousseet. Karkkitempauksesta Kanye maksoi Biancalle Daily Mailin mukaan jo lähes 215 000 euroa.

Toisaalta The Sunin mukaan summa olisi ollut vain 85 000 euroa. Daily Mailia enemmän juorulehdeksi profiloituneen Sunin mukaan Kanye olisi esittänyt ideansa jo keskiviikkona, ja Bianca olisi ampunut sen lonkalta alas – paitsi jos saa maksun.
Yhteistä lehtien kertomalle on Kanyen laskelmoitu motiivi maksaa erikoisesta pukeutumisesta.
Hän näet haluaa kummankin lehden mukaan pitää julkisuuskuvansa edelleen arvaamattomana, edgynä, ja näin pysyä otsikoissa. Samoin hänellä on pakkomielteenä pukea vaimoaan, jotta voisi todistaa olevansa naimisissa maailman seksikkäimmän naisen kanssa.
Daily Mail väittää isomman summan lisäksi Kanyen edustajan vahvistaneen lehdelle, että Biancan palauttaessa vaatekappaleet miehelleen niistä olisi puuttunut useita nameja.