Mitä ihmettä? Lady Gaga pelmahti homssuisena leffateatteriin – heitteli yleisöön popcornia!

Katsojat saivat elämänsä yllätyksen, kun niskaan lensi Lady Gagan heittämiä poppareita.
Poptähti Lady Gaga tähdittää uutta, jymymenestyksen saaneen Joker-leffan jatko-osaa Joker: Folie à Deux'ta yhdessä Joaquin Phoenixin kanssa.
Joaquin nähdään tuttuun tapaan Jokerina, kun Gaga omaksuu Harley Quinnin roolin.
Todennäköisesti osana elokuvan mainoskampanjaa, Gaga teki yllätysnäyttäytymisen uuden Joker-leffan näytöksessä Los Angelesissa lauantaina 21. syyskuuta.
Hän oli pukeutunut tyylinsä mukaisesti hyvin erikoisesti. Laulajalla oli yllään musta takki, jonka yläosa ja hihansuut olivat erittäin muhkeat, ja jopa makuupussimaiset.
Erityisesti Gagan tyylissä huomiota herättivät hiukset. Hänen tukkansa oli jopa homssuinen, tuhti pörrö, jonka villit kiehkurat sojottivat jokaiseen ilmansuuntaan.
– Nauttikaa tästä helvetin show'sta! Gaga huusi katsojille heitellen sinne tänne täysiä popcornpusseja.


Hurja painonpudotus
Uusi Joker-leffa vaati näyttelijöiltään paljon paitsi henkisesti, myös fyysisesti.
Joaquin tunnusti menettäneensä melkein järkensä jouduttuaan äärimmäiselle dieetille Jokerin roolin tähden. Joaquin joutui laihduttamaan roolia varten yli 22 kilogrammaa.
Nyt ruokavalio tuntui entistä hurjemmalta, sillä Joaquin ja Gaga joutuivat treenaamaan yhdessä. Ensimmäistä leffaa varten Joaquinin ei tarvinnut harjoitella fyysisesti.
– En aio puhua ruokavalion yksityiskohdista, koska luulen, ettei kukaan halua kuulla sitä. Mutta tällä kertaa se tuntui hieman monimutkaisemmalta vain siksi, että meillä oli niin paljon tanssiharjoituksia, joita minulla ei ollut viime kerralla, Joaquin kertoi aiemmin.
