fbq
Märtha Louise ja Durek

Kohuprinsessa Märtha Louise naimisiin? Kuningatar Sonja penkoo Durekin taustoja!

Prinsessa Märtha Louisen häitä tanssitaan ehkä jo ensi kesänä, mutta Durek tuskin saa prinssin titteliä.

Lähipiiri tietää kertoa, että Durek on jo kosinut prinsessaa ja noudattanut vanhanaikaista kaavaa pyytämällä tyttären kättä ensin morsiamen isältä, kuningas Haraldilta.

Märthan ystävät ovat pyytäneet prinsessaa vielä miettimään kahdesti avioitumista Durekin kanssa. Sulhanen ei nauti heidän luottamustaan.
Märthan ystävät ovat pyytäneet prinsessaa vielä miettimään kahdesti avioitumista Durekin kanssa. Sulhanen ei nauti heidän luottamustaan.

Väkivaltaa ja alistamista! Prinsessa Märtha Louisen Durek-rakkaan ex-mieheltä rajuja syytöksiä – kohušamaani yritti vaientaa!

– Kuningas Harald suostui, mutta kuningatar Sonja suhtautuu liittoon skeptisesti. Äiti on lukenut tarkkaan jutut Durekin menneisyyteen liittyvistä talousrikosepäilyistä ja erikoisista parisuhteista, hovin sisäpiiristä vuodetaan norjalaiselle Se og Hør -lehdelle.

Kohuprinsessa syyttää rasismista! Norjalaiset kieltäytyivät kääntämästä Märtha Louisen Durek-rakkaan kirjaa!