Kendall Jenner ikuistettiin kymppitonnin saappaissa huoltoasemalla - kuvat
Kendall tankkaa itse, shoppaa huoltsikalimpparia, mutta ei taivas nähköön sentään aja itse. Katso merkkisaappaiden raikas tyyli!
Huippumallikaunotar Kendall Jenner, 27, yllätti viime viikolla poikkeamalla Kardhashian-klaanin salaisesta koodista, jossa mitään ei tehdä itse. Hän tepasteli huoltoasemalla ja tankkasi autonsa omin käsin – yllään toki tonnien edestä muotivaatteita.
Klaanin virallisessa kotipesässä, huippuäveriäässä Calabasasin kaupungissa Los Angelesin kainalossa Kendall pistäytyi huoltoasemalla autonsa kaivatessa lisää menovettä.
Yllättäen Kendall nousi itse autosta, tarttui polttonestepumpun letkuun ja tuuppasi sen muina naisina ison luksus- Range Roverinsa tankkiin ja maksoi ostoksensa kortilla.
Tässä ei kuitenkaan ollut vielä kaikki. Kendall itsekin totesi tarvitsevansa tankkausta ja haki huoltoaseman pikkuisesta myymälästä arkisesti hieman evästä ja ennen kaikkea juotavaa itselleen.
Ylipukeutumista huoltsikalla
Kendall ei sentään aja itse, vaan nousi valkoisesta Range Roveristaan repsikan paikalta, ja vasta kun kuski/turvamies tuli avaamaan oven.
Ennen kaikkea katse kiinnittyi Kendallin saappaisiin. Hänellä oli jalassaan Bottega Venetan kudotusta nahasta tehdyt raikkaanväriset muotisaappaat. Saappaissa risteilee mintunvihreää ja neonkeltaista punosta.
Ylipolven mittaisille ja erikoisvärisille saappaille tulee hintaa kymppitonnin verran. Perusväreissän tätä jalkinetta voi ostaa jopa alle 9 000 eurolla.
Mekko oli tummansininen midimittainen luomus, jonka helma heilahtelee näyttävästi kävellessä. Mekon erikoisuus on denim-henkeä asuun tuovat valkoiset tikkaukset.
Show-temppu kotikulmilla
Kriittisimmät muotitoimittajat ovat jo arvelleet, että pysähdyksen idea oli nimenomaan antaa alati perässä roikkuvien paparazzien ikuistaa tyylikäs asu.
Kendall oli aikaisemmin päivällä ollut 818-luksus-tequilansa promootiotilaisuudessa. Calabasasissa asuu perhettä, mutta Kendallin oma kartano on pienen ajomatkan päässä länteen Los Angelesin puolella.