Big Brother -tähden suhdepommi! Rakastui mieheen ja jätti tyttöystävänsä

Jojon tv-romanssi on herättänyt runsaasti arvostelua.
Laulaja Jojo Siwa, 22, on joutunut keskelle melkoista parisuhdedraamaa.
Arkistovideolla Olgan ja Isac Elliotin suhdepaljastuksesta:
Jojo osallistui huhtikuussa Brittien Julkkis Big Brother -ohjelmaan ja tutustui siellä Love Island -sarjasta tuttuun Chris Hughesiin, 32.
Kauden edettyä katsojat alkoivat huomaamaan Jojon ja Chrisin välillä kipinöintiä ja flirttailua. Kaksikko päätyi myös halailemaan toisiaan sängyssä.
Katsojille Jojon käytös näyttäytyi törkeänä, sillä hän oli ohjelman aikaan parisuhteessa australialaisen podcast-juontaja Kath Ebbsin, 27, kanssa.
Katkera avautuminen
Kun ohjelman kuvaukset päättyivät Jojo jätti tyttöystävänsä Big Brotherin jatkojuhlilla. Hän on kuitenkin vakuuttanut haastatteluissa, ettei suhteen päättymisellä ollut mitään tekemistä hänen ja Chrisin ystävyyden kanssa.
Kath ei ymmärrettävästi ollut asiasta samaa mieltä ja hän julkaisikin pian juhlien jälkeen Tiktokkiin tulikivenkatkuisen avautumisen siitä, miten hän lensi toiselta puolelta maailmaa tukemaan rakastaan, mutta tulikin lopulta jätetyksi.
Myöhemmin Kath poisti julkaisunsa.
Jojo on avannut myöhemmin haastattelussa illan kulkua ja väittänyt, että hän olisi halunnut keskustella parisuhteensa tilasta tyttöystävänsä kanssa vasta seuraavana päivänä. Juhlissa Kath veti Jojon kuitenkin sivuun ja vaati vastauksia suhteen tulevaisuudesta.
Kath kysyi haluaisiko Jojo päättää parisuhteen.
– Sanoin, jos kysyt minulta huomenna, en tiedä vastaustani. Jos kysyt minulta nyt, vastaukseni on kyllä, Jojo avautui Viall Files -podcastissa noin kuukausi sitten.
Pusuja ja kukkakimppuja
Ulkomaailmassa Jojon välit ovat lämmenneet Chrisin kanssa entisestään ja kaksikon on nähty viettäneen aikaa yhdessä muun muassa laulajan 22-vuotissyntymäpäivillä.
Silminnäkijät kertovat, että Jojo ja Chris ovat olleet viettämässä aikaa myös yhteisellä lomalla Meksikossa. Ystävykset olivat söpöilleet keskenään avoimesti ja kulkeneet käsikädessä. Heidän nähtiin vaihtavan myös suudelmia keskenään.


Viime viikonloppuna Jojo lensi Lontooseen ja lentokentällä häntä oli vastassa Chris ruusukimpun kanssa. Parin avoin halailu ja käsikädessä kulkeminen ei jättänyt enää mitään arvailujen varaan.
Chris oli katsomassa myöhemmin myös Jojon konserttia Lontoossa.
Big Brother -talossa ollessaan Jojo avautui muille asukkaille seksuaalisesta suuntautumisestaan. Hän kertoi, ettei identifioidu enää lesboksi kuten aiemmin. Nykyään hän käyttää itsestään termiä queer.