Sara Sieppi avautuu jatkuvista kivuistaan

Sara Sieppi avautuu jatkuvista kivuistaan

Saran arki Romaniassa on vaikuttanut leppoisalta, mutta kipujen vuoksi totuus on ollut toinen.

Mainos
Mainos päättyy

Somevaikuttaja Sara Sieppi paljasti tammikuussa, että hänellä on toinen koti jalkapalloilijarakkaansa Pyry Soirin luona Romaniassa, jonne Pyry muutti vuodenvaihteessa, kun hänet kiinnitettiin romanialaiseen CS Universitatea Craiovan joukkueeseen.

Saran työ somevaikuttajana mahdollistaa myös melko vapaan liikkumisen eri valtioiden välillä, ja hän onkin viihtynyt Romanian pääkaupungissa Bukarestissa, jossa hän on laitellut kuntoon uutta kotia sekä tutustunut kaupunkiin. Sara on kertonut kokkailleensa ja kierrelleensä kahviloita aikansa kuluksi, ja kävipä hän katsastamassa rakkaansa ensimmäisen kotipelin.

Erityisesti Saraa on miellyttänyt se, että Romaniassa lämpömittari on näyttänyt suurin piirtein 30 astetta lämpimämpää, kuin koto-Suomessa. 

– Meillä alkoi olla jo ihan Suomen kesäsäät, kun mittari näytti melkein +20, Sara kirjoitti keskiviikkona (7.2.) Instagram-tarinoihinsa lisäämänsä aurinkoisen lenkkivideon yhteydessä.

Mainos
Mainos päättyy

– Rakastan talvea, mut jostain syystä se on tuntunut nyt extra-pitkältä, joten tää lämpö on kyl hellinyt mieltä, hän myöntää.

Sara Sieppi matkusti rakkaansa luo – odotettu paljastus: ”Moni on kysynyt, et oonko muuttanut Romaniaan…”

Kivut piinaavat

Sara kuitenkin kertoo, että on painiskellut ikävien terveyshuolien kanssa. Hän kärsii migreenistä, joka ei ilmeisesti ole viime aikoina ottanut laantuakseen.

– Vaikka elämä näyttänyt tosi rennolta ja kivalta, niin vastapainona migreeni hallitsee elämää edelleen aika paljon, Sara avautuu.

Kipu on ollut päivittäistä.

Mainos
Mainos päättyy

– En edes muista, miltä päivä vois tuntua ilman pääkipua, hän kertoo.

Tältä näyttää Sara Siepin koti Romaniassa

Palasi kotiin

Nyt Sara on jättänyt Romanian taakseen ja suunnannut takaisin Suomeen. Hän kertoi Instagramissa, että Romanian-koti on laitettu kuntoon, ja nyt kotimaassa koittaa hetkellinen työrupeama. 

Saran matka Romaniasta Suomeen kesti 12 tuntia, sillä hänellä oli välilasku Roomassa. Viimein hän on kuitenkin päässyt omaan kotiinsa, ja paluu vaikuttaa olleen mieluisa.

– Kauppakassit tilattu oven taakse, kamat purettu, huominen aikataulutettu ja nyt saunaan, tätä oli ikävä, somevaikuttaja iloitsee tyylikkäästä kylpyhuoneestaan ottamansa kuvan yhteydessä.

Mainos
Mainos päättyy

Nyt jysähti! Sara Sieppi myy ökyasuntonsa – hintapyyntö huimaa päätä

Saran vuonna 2022 hankkima ja remontoima ullakkohuoneisto on parhaillaan myynnissä. Helsingin Punavuoressa sijaitsevan 80,5 neliömetrin saunallisen kaksion hintapyyntö on huimat 845 000 euroa. 

Huolimatta siitä, että asunto on kaupan, on Sara kuitenkin kertonut, ettei ole muuttanut pysyvästi Romaniaan.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan