Jäätävän kiusallista! Temppareista tuttu Sanel hämmentää deittisarjassa: tykkää käydä maksullisissa – treffeille tyly päätös!

Viisi miestä viikossa
Mainos
Mainos päättyy

Deittiohjelmassa Viisi miestä viikossa naisen luo muuttaa viisi miestä, ja hänen tavoitteenaan on löytää rakkaus. Tällä viikolla sarjassa seurattiin turkulaista Suvia, joka kutsui luokseen viisi potentiaalista kumppaniehdokasta.

Ehdokkaiden joukossa nähtiin Temptation Island Suomi -ohjelman seitsemänneltä kaudelta tuttu Sanel. Eilisessä (10.11.) jaksossa koettiin hämmentävä hetki, kun Suvi istui pöydässä Sanelin ja toisen ehdokkaan Jallun kanssa.

Suvi oli jo lähettänyt kolme muuta miestä kotiin, ja halusi tietää jäljelle jääneeltä kaksikolta heidän matkailutottumuksistaan.

- Mua jäi vielä mietityttämään se, että kun molemmat tykkää matkustelusta, niin mitä te yleensä teette siellä. Joo mä tiedän, teil ei oo mitään suunnitelmia ja silleen spontaanisti, mut onkse silleen, että te meette johonkin yökerhoon ja katotte sen yöelämän, vai hakeudutteko luontoon enemmän, Suvi tiedustelee.

Sanel heittää kysymykseen täysin odottamattoman vastauksen.

Mainos
Mainos päättyy

- No siis luontoon enemmän, just nimenomaan niinku sanoin tota eilen, että tykkään huoris käydä, mies tokaisee.

Suvi nostaa kulmiaan ja hänen katseensa valahtaa pöyristyksestä illallislautasen suuntaan.

Viisi miestä viikossa
Kolmikon deitit eivät suju aivan tavallisen kaavan mukaan. Kuvassa vasemmalla Sanel, keskellä Suvi ja oikealla Jallu.

Kiusallinen hetki päättyy vasta, kun Sanel viittelöi Jallua jatkamaan keskustelua. Suvi haluaa tietää nyt, onko Jallu kiinnostunut lomalla enemmän kulttuurista vai luonnosta.

- En ole ikinä matkustanut mihinkään, että siellä ois vaan yöelämää, se ei liikuta mua yhtään, hän pyörittelee.

Suvi ei kuitenkaan saa aivan täysin selkeää vastausta Jallulta, ja koko kolmikko turhautuu keskusteluun, joka päättyykin kuin seinään.

- Onpa kiusallista, huhhuh, Sanel tuskastelee.

Mainos
Mainos päättyy

Miehet ovat tyytyväisiä suoritukseensa deiteillä, mutta Suvin pitäisi valita, kumman miehistä hän valitsee. Lopullinen päätös on kuitenkin varsin yllättävä.

 - Mun päätös on se, että mä jatkan tätä arkea yksin, nainen päättää eikä valitse kumpaakaan.

Lopuksi Sanel ja Jallu tyytyvät kohtaloonsa ja hyvästelevät Suvin.

Viisi miestä viikossa, ma-ke klo 20 Subilla ja MTV-palvelussa.

Viisi miestä viikossa
Suvi päätti jatkavansa yksinään.
Mainos
Mainos päättyy
Ladataan