Oho! Prinsessa Estelle, 11, pukeutui trendiasuun

Ruotsin hovin pikkukuninkaallisilla on ollut hulinainen joulunalusviikko.
Ruotsin kruununprinsessa Victorian lapset, prinsessa Estelle, 11, ja prinssi Oscar, 7, pääsivät äitinsä kanssa lauantaina Kuninkaalliseen oopperaan seuraamaan Pähkinänsärkijä-balettia.
Arkistovideo: Kruununprinsessa Victoria ja puolisonsa vierailivat Suomessa syyskuussa:
Esitystä saapuivat seuraamaan myös prinssi Carl Philip vaimonsa prinsessa Sofia ja pariskunnan kaksi vanhinta lasta, prinssi Alexander, 7, ja prinssi Gabriel, 6.
Kuninkaallisista serkuksista napattiin suloinen yhteiskuva, joka on julkaistu Kuninkaallisen oopperan Instagram-tilillä.
Kuvakarusellin kolmannessa kuvassa nähdään Estelle pukeutuneena ulkovaatteisiin. Hänellä on yllään trendikäs pörröinen talvitakki.
Pähkinänsärkijää seuraamassa olivat myös kuningas Kaarle Kustaa ja kuningatar Silvia.
Prinssi Carl Philipin pojat seurasivat esitystä aitiossa vanhempiensa sylissä istuen.
- Ihana joulutunnelma tuli tänä viikonloppuna, kun saimme jälleen kerran nauttia Pähkinänsärkijästä Oopperassa. Kiitos! prinsessa Sofia hehkutti somessa.
Tällä viikolla pikkukuninkaalliset vastaanottivat Silvia-mummin kanssa joulukuuset Kuninkaanlinnassa.
Kaikki Ruotsin suloiset pikkukuninkaalliset yhdessä! Ihanat kuvat