Lehtiväite: Prinsessa Madeleine yksin ja hylättynä – lähipiirilähteeltä surullinen paljastus

Prinsessan uskotaan kaipaavan Ruotsiin jo kovasti.
Ruotsin prinsessa Madeleine elää edelleen Yhdysvalloissa, kaukana kotimaastaan ja kuningasperheestä. Muutto Floridaan koitti jo vuosia sitten, ja aviomies Chris O'Neill on voinut keskittyä uraansa liikemiehenä, kun Madeleinen kuninkaalliset työt ovat jääneet vähemmälle.
Vuosi sitten Ruotsiin kantautui ilouutinen, kun Madeleinen ja Chrisin muutosta takaisin Ruotsiin uutisoitiin. He laittoivat myyntiin miljoonia maksaneen huvilansa Miamissa, ja muuton odotettiin tapahtuvan vuoden 2023 elokuussa.
Kuukausia myöhemmin muuton ilmoitettiin kuitenkin lykkääntyneen, sillä perheellä oli vielä asioita hoidettavanaan Atlantin toisella puolella.
Totuus prinsessa Madeleinen jalkateristä paljastui - kuva
Ruotsalaislehti Hänt kertoo, että paluu Ruotsiin tapahtuu juurikin Madeleinen toiveesta. Hänen uskotaan tahtovan viettää mahdollisimman paljon aikaa vanhempiensa kanssa - kuningas Kaarle Kustaa ja kuningatar Silvia ovat kumpikin pian yli 80-vuotiaita.
Prinssin tittelistäkin kieltäytynyt Chris pysyttelee mieluusti poissa julkisuudesta, ja edustaa Madeleinen kanssa vain suurimmissa juhlissa, joihin koko perhettä odotetaan paikalle.

Chrisin ei uskota viihtyvän Ruotsissa, jossa hän on prinsessan puolisona huomattavasti tunnetumpi henkilö kuin tavan liikemiehenä Jenkeissä.
Madeleinea lähellä oleva lähde on paljastanut Häntille, että Chrisin vastahakoisuus muuttoa kohtaan on saanut Madeleinen epätoivon partaalle.
- Madde tuntee olonsa yksinäiseksi ja hylätyksi ilman Chrisin tukea, lähde totesi lehdelle.
Prinsessa Madeleine häikäisee uudessa tyylissä - järisyttävä hintalappu!
Muuttoa voi vaikeuttaa myös se, ettei perheen 15 makuuhuoneen luksusvillaa olla vieläkään saatu myytyä. Hintaa on laskettu jo useaan otteeseen.
Pari osti talon 2,9 miljoonan euron hintaan, ja upotti sitten kunnioitettavan määrän rahaa sen täysvaltaiseen remontointiin. 600-neliöinen ja uima-altaalla varusteltu huvila laitettiin myyntiin yli 8 miljoonan euron hintaan.
Nyt hinta on laskettu jo alle 6,5 miljoonaan, kun ostajia ei mitä ilmeisimmin ole ilmaantunut toivottua tahtia.