Yllätyskäänne! Sofia Belórfin tuoreet liikkeet paljastuivat – täällä hän on nyt

Salaperäiset somepäivitykset paljastavat rillimiljonääriin yhdistetyn Sofian uusimman siirron.
Julkkiskaunotar Sofia Belórf antaa hiljaisia vihjeitä tuoreimmista liikkeistään.
Sofian elämässä riittää käänteitä, sillä ahkerasti paikkaa vaihtavan kaunottaren yllättävissä siirroissa ei ole pysyä mukana.
Syyskuussa kerrottiin, että Sofia matkusteli Meksikossa. Sitä ennen uutisoitiin, että kaunotar on matkustellut häneen yhdistetyn amerikkalaisen rillimiljonäärin kanssa ympäri maailmaa.
Sofian viime kesä vierähti muun muassa Pariisissa, Lontoossa ja Bahamasaarilla.
Profiilissa pysyvästi näkyvien kuvapäivityksien perusteella on mahdotonta saada ajankohtaista kuvaa siitä, mitä Sofian elämään todellisuudessa kuuluu.
Sen sijaan hänen mystisistä Instagram-tarinoistaan voivat tarkkasilmäisimmät päätellä, missä hän oikein majailee tällä hetkellä.
Hulppeat puitteet
Sofia on päivittänyt vuorokauden ajan näkyviin tarinoihinsa useita erilaisia kuvia ja videoita.
Rytmikäs espanjalaismusiikki säestää videota, jolla kaunotar ikuistaa mitä ilmeisimmin tämänhetkistä hulppeaa majapaikkaansa.
Tilavan uoneen sohvapöydällä on muhkea kukkakimppu maljakossa. Sofia kuljettaa sitten katsojat ulkotiloihin parvekkeelle, jossa aurinko porottaa.
Parvekkeella on viihtyisä tuoliryhmä ja varjoisa, katettu oleskelutila. Kaiteiden edustalla on vehreitä ruukkukasveja ja taustalla huojuvat palmupuut.
Sofia on palannut Eurooppaan.
– Hyvää huomenta. Tuntuu hyvältä olla takaisin, Sofia sanelee englanniksi.

Lisää luksusta
Kolmannessa tarinassa taustalla näkyy Louis Vuittonin liike, joka ei näytä olevan kadunvarsimyymälä, vaan varsin rauhallinen putiikki yksityisemmässä lokaatiossa.
Seuraavaksi nautitaan herkullisen ja ravitsevan näköistä ruokaa. Sofia on napannut kuvan annoksista niin, ettei käy ilmi, istuuko hänen kanssaan joku. Kuvasta on rajautunut pois pöydän vasen puoli.
Sen sijaan näkökentässä on kaksi pääruualta näyttävää ateriaa sekä lisukkeita. Chanelin ökylaukku lepää ruokapöydällä niin, ettei sitä voi olla huomaamatta. Sofia on huuhtonut murkinat kurkusta alas lasillisella viiniä.
Myöhemmin Sofia esittelee lisää äveriästä elämäntyyliään. Korvissa on kimaltavat timanttikorut ja kaulassa säihkyvä sydänriipus. Chanelin laukkukin on päässyt ulkoilemaan hänen olallaan riippuen. Sitten kaunotar on räpsäissyt selfien.
Kohde paljastui
Viimeisimmistä tarinoista käy viimeistään ilmi, missä Sofia oikein on. Hän on räpsäissyt esteettisen otoksen suihkulähteestä, jonka takana on seinää koristava sinivalkoinen laattamuraali. Se luo lähteen kanssa rauhallista tunnelmaa.
Alueella on muutenkin runsaasti esillä näyttävää ja kaunista andalusialaista keramiikkaa.
Sellainen ympäristö on Marbella Clubilla, ylitsepursuavaa eleganssia ja luksusta sisältävässä hotellissa.
Kalliissa ökyhotellissa on tarjolla erilaisia sviittejä ja villoja. Osassa on merinäköala ja joissain puutarhanäkymät.
Lisäksi asiakkaat saavat shoppailla rauhassa. Aiemmin tarinassa näkynyt Louis Vuittonin liike on klubin tiluksilla ja sieltä voi metsästää itselleen eksklusiivisia tuotteita.
Variaatioita huoneista löytyy, kunhan omistaa tarpeeksi paksun lompakon. Ravintolatarjontaakin on niin, ettei vierailijan tarvitse tympääntyä ja maistella samoja sapuskoja päivät pääksytysten. Nähtäväksi jää, mitä kaikkea puuhasteltavaa Sofia keksii Aurinkorannikolla.