Yhdessä ulkomailla! Ilkka Kanervan vuosien viestivokottelu johti salatapaamisiin!

Seiska paljasti keskiviikkona (8.4.), että kokoomuksen kansanedustaja Ilkka ”Ike” Kanerva, 72, on aktivoitunut jälleen viestirintamalla. Varattu kohupoliitikko on ollut naimisissa Elina Kanervan (o.s. Kiikko) kanssa toukokuusta 2019, mutta he ovat seurustelleet jo vuodesta 1999.
Avoliitto ei ole kuitenkaan estänyt Iken vuosikausien viestivokottelua keski-ikäiselle helsinkiläisnaiselle.
Flirttiviesteistä taas kohu! Ilkka Kanerva vokotteli helsinkiläisnaista!
Nainen kertoo Seiskalle, että Iken intiimiä viestittelyä on jatkunut vuodesta 2017 lähtien.

– Tapasin Ilkan alun pitäen yhteisten tuttavien kautta. Hän etsi minut sitten Facebookissa käsiinsä ja laittoi Messengerin kautta viestiä, nainen kertoo.
Yhteydenpito ei jäänyt pelkkien viestien varaan, vaan ne johtivat myös tapaamisiin.
– Olemme tavanneet vuosien mittaan todella usein. Olemme olleet hotelleissa, ja hän on ollut myös minun luonani, viehättävä nainen paljastaa.

– Olemme olleet Iken kanssa yhdessä myös ulkomailla. Olin mukana hänen työmatkoillaan Pietarissa ja Budapestissä.