Vuoden tamperelaiseksi valittu Jenni Poikelus ei ymmärrä yhtä asiaa: "Miten siitä voi olla..."

Vuoden tamperelaiseksi valittu Jenni Poikelus ei ymmärrä yhtä asiaa: 'Miten siitä voi olla...'

Jenni kantaa titteliään ylpeydellä, mutta yksi asia häntä ihmetyttää tamperelaisissa.

Mainos
Mainos päättyy

Radiotoimittaja ja juontaja Jenni Poikelus valittiin tänä vuonna vuoden tamperelaiseksi.

- Kannan titteliä ylpeydellä ja nyt vihdoin viikonloppuna menen Tampereelle. Rakastan sitä kaupunkia ja sinne on aivan ihana mennä.

Tamperelaisuudesta puheen ollen on tietysti olennaista kysyä, mikä Jennin mielipide on mustastamakkarasta.

- Rakastan. Ja tietysti puolukkahillolla. En ymmärrä, miten siitä voi olla pitämättä. Se on kuitenkin kouluruokanakin tarjolla… Ruoka se on siinä missä muukin!

Mainos
Mainos päättyy

Alkoholin jättäneen Roope Salmisen elämä muuttui täysin – avautuu Seiskalle: "Olisin varmaan kuollut tapaturmaisesti"

Muutamat kesäbileet

Jennin kesä sujui rauhallisesti muutamia pippaloita lukuun ottamatta.

- Olin ihan Suomessa enkä tehnyt mitään reissuja. Tuli bailattua muutamilla festareilla kyllä, suosikkijuontaja tokaisee.

Jenni lähti mukaan Masked Singer -ohjelmaan uutena etsivänä. Hän ei vielä ole henkisesti varautunut mahdolliseen palauteryöppyyn ohjelman tiimoilta.

- Paniikki iski, kun kysyit tuosta. No, tulee mitä tulee. Ei siihen voi oikein valmistautua. Jälkikäteen on aina helppoa sanoa, mitä olisi voinut tehdä.

Jenni nähdään syyskussa MTV3-kanavalla starttaavassa Masked Singer Suomessa.
Jenni nähdään syyskussa MTV3-kanavalla starttaavassa Masked Singer Suomessa.
Mainos
Mainos päättyy
Ladataan