Veeti Kallio ja Jenni-rakas avoimina: Hirveä stressi rahasta!

Veeti Kallio ja Jenni Teräväinen
Mainos
Mainos päättyy

Veeti Kallio, 55, pyörittää Pyhärannalla Hirsilahden kylässä pihapiirissään Kallionkolo-nimistä joulupuotia puolisonsa Jenni Teräväisen, 45, kanssa. Paikka sijaitsee Varsinais-Suomen ja Satakunnan rajalla.

Veeti Kallion järkyttävä kesä: Nilkka katkesi ja veritulppa iski!

Veeti tunnetaan varsinaisena moniosaajana. Hän on työskennellyt muun muassa näyttelijänä, laulaja-muusikkona, juontajana, hierojana ja suutarina. Luovien alojen työt ovat kuitenkin olleet vähissä koronarajoitusten aikaan.

Veeti ja Jenni pyörittävät Kallionkoloa entisessä karjasuojassa. – Kesällä pidämme kahvilaa, nyt meillä on joulupuoti.

– On ollut aikaa laittaa Jennin kanssa tätä paikkaa kuntoon. Toisaalta on ollut hirveä stressi, kun ei ole ollut rahaa. Syksyllä 2020 oli kova henkinen paine, kun kalenteri tyhjeni täysin. Tänäkään syksynä ei ole ollut paljoa paremmin, mutta onneksi kesällä oli teatterihommia.

Mainos
Mainos päättyy

Seiskasta

TILAA SEISKA TÄSTÄ!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Veeti Kallio ja Jenni-rakas avoimina: Hirveä stressi rahasta!