Vau! Näin Sara Sieppi lomailee - yöpyy viiden tähden hotellissa

Sara nauttii auringosta.
Somevaikuttaja ja ex-missi Sara Sieppi kertoi sunnuntaina lähteneensä ulkomaille.
Sara Sieppi paljastaa yllättäviä yksityiskohtia äkkilähdöstään ulkomaille
Sara paljasti lomailevansa Kreetalla, Kreikassa. Kyseessä on Saran ensimmäinen Kreetan matka.
Äkkilähtömatka oli matkailusivuston kanssa tuotettu maksettu mainos.
- Vaikka kyseessä oli äkkilähtö, mulla oli mahdollisuus valita reissu kahdeksasta eri kohteesta! Sara kirjoitti tilillään.
Sara kertoo yöpyneensä Aquila Rithymna Beach -nimisessä viiden tähden hotellissa.
Sara Sieppi nauttii aurinkolomasta: "Uskaltaaks tällaisia kuvia laittaa tänne?"
Saran matkaseurana toimi kirjailija-toimittaja Wilma Ruohisto. Sara on hehkuttanut seuralaistaan erityisesti tämän kuvaustaidoista.
Eilen illalla Sara julkaisi hekumallisia kuvia hiekkarannalta. Kuvat ovat Wilman käsialaa. Merta vasten otetuissa kuvissa Sara makoilee hiekkarannalla ruskeassa uima-asussaan.
Sara Sieppi yllättää: "Tänään se vihdoin tapahtui!"
Sara kertoo Instagram-storyissaan reissun olleen kaikin puolin onnistunut. Sara iloitsee erityisesti hotellin omasta hiekkarannasta, joka oli jaettu erikseen lapsiperheille ja aikuisille lomailijoille.
- Rannalla oli erikseen aikuisten puoli ja lapsiperheet viettivät varmasti enemmän aikaa altaalla, kun aallot olivat aika isot. Täällä sai tosi vapaasti aina valita rantaspotin ja nauttia hiljaisuudesta, Sara ihastelee.
Resortilla lomaili paljon väkeä, mutta Sara kertoo hotellialueen olleen tästä huolimatta rauhallinen.
- Hotellialue on aika iso, joten vaikka täällä oli paljon ihmisiä, niin ne aina "katosi" johonkin. Aamiaisen loppupuolella ihmispaljouden huomasi, mutta muuten täällä sai olla tosi rauhassa, Sara iloitsee.
Sara Sieppi paljastaa: Ei ole näyttäytynyt meikittömänä sitten vuoden 2011
Sara on lomaillut ahkerasti. Elokuussa Sara suuntasi Kreikan Mykonokselle yhdessä ystäviensä kanssa. Lomaseurueeseen kuuluivat muun muassa Erna Husko ja Shirly Karvinen.
Bilesaaren maineen saanut Mykonos tunnetaan Kreikan kalleimpana saarena, ja se on hyvätuloisten julkimoiden suosima kohde. Matkan aikana ystävykset törmäsivät muun muassa Selling Sunset -jenkkiohjelmasta tuttuihin Oppenheimin miljonääriveljeksiin.
Lomailun lisäksi Sara takoo ahkerasti töitä, eikä matkabudjetissa tarvitse pihistellä. Saran vuonna 2019 perustettu Semihima Oy on toimintansa aikana tuottanut 1,6 miljoonaa euroa liikevaihtoa ja hurjat 800 000 euroa voittoa.