Vappu Pimiä tuli äidiksi 10 vuotta sitten – Susanna Laineelta tunteikas muistelo: "Huh todellakin se..."

Suosikkijuontaja Vappu Pimiästä tuli äiti 10 vuotta sitten. Hän muistelee päivää tuoreessa Instagram-päivityksessä.
- Tuntuu kuin siitä olisi ikuisuus ja toisaalta siellähän mä vasta ponnistin menemään Naikkarilla hetki sitten! hän ihmettelee.
Juontaja toteaa, että menneet vuodet ovat olleet hänen elämänsä parhaita.
- Olo on samalla niin onnellinen kun saan seurata kasvua ja kehitystä ja samalla vähän haikea, kun tuntuu että aika vaan menee liian nopeasti. Kaverit ovat joka päivä entistä tärkeämpiä, mutta onneksi myös vanhempien kainalo ja koko perheen seura kelpaa myös erittäin hyvin.
Vappu juhlisti esikoisensa syntymäpäivää karkkimetsällä ystävien kanssa. He ovat lisäksi koristelleet munkkeja päivänsankarin toivomuksesta.
- Paljon onnea ja Monia Armorikkaita Vuosia maailman rakkain Viola ja onnea ensimmäisestä vuosikymmenestä!
Vappu Pimiä sai mysteerimiehensä kiinni huiputuksesta: "Tyttäresi lauloi!"
Juontaja Susanna Laine on jättänyt tunteikkaan kommentin Vapun julkaisuun.
- Paljon onnea Viola❤️ ja onnea äitille ja koko perheelle😍 Muistan myös elävästi kun tultiin @susavalvio kans käymään synnärillä, huh todellakin se oli ihan kuin hetki sitten!!!🥰 Susanna hehkuttaa.
Kuvaan ovat sanoneet onnittelunsa myös Marja Hintikka ja Beata Leppilampikin.
Oho! Vappu Pimiä jakoi intiimejä yhteiskuvia Teemu-rakkaansa kanssa mökiltä