Tunnistaisitko Helena Ahti-Hallbergia nuoruuskuvista?

Tanssii tähtien kanssa-ohjelman tuomarina toiminut Helena Ahti-Hallberg, 55, julkaisi Instagramissaan muistorikkaan kuvan itsestään Ilta-Sanomien kannessa vuodelta 1992.
Lehden kannessa spekuloidaan Helenan naimisiinmenosta, ja tämän kautta kilpa-tanssin jättämisestä unholaan.
Helena Ahti-Hallberg kertoo lukuisista vammoistaan: "Alkuvuosi alkoi kipulääkkeiden popsimisella"
Kuvassa näkyy Helenan tyylikkäät, vaaleat lyhyet hiukset. Päällään kaunottarella on helmillä koristeltu, avoimella kaula-aukolla varusteltu yläosa. Helmiä löytyy myös Helenan kaulasta ja korvakoruista.
Helena arvostelee julkaisussa median otsikoinnin olleen valheellista jo 30 vuotta sitten, viitaten lehden tekemään kommenttiin tanssin lopettamisesta.
- Otsikointi oli höpönlöpöä jo yli 30 vuotta sitten. Tanssistahan ei pääse eroon millään kun siihen on kerran hurahtanut.
Tanssikokemusta kaunottarella onkin rutosti vuosien takaa; Helena aloitti kilpatanssiuransa vuonna 1978, ja voitti uransa aikana useita mestaruuksia ja palkintoja.
Helena Ahti-Hallbergin ja Eric-rakkaan treffi-ilta − katso harvinainen yhteiskuva!
Helena julkaisi Instagramissa myös lisää kuvia itsestään nuorena. Kaunotar on näyttänyt varsin erilaiselta mustassa peruukissaan ja villeissä hiustyyleissään.
Julkaisussa Helena kummastelee ajankulkua ja vanhaksi tulemista.
- Onko se merkki siitä että on tullut vanhaksi kun valokuvat menneisyydestä ovat hämmentävän mielenkiintoisia?
Helena Ahti-Hallberg täytti juuri 55 vuotta – uskoisitko?
Nuorekas Helena meni vuonna 1993 naimisiin Ericin kanssa, jolta hän sai myös sukunimensä jälkimmäisen puolikkaan, Hallbergin. Edelleen onnellisesti edespäin porskuttavalla pariskunnalla on yhdessä kaksi lasta.