Teemu toppuuttelee! Sirpa Selänne innostui isoäitiydestä

Teemu ja Sirpa Selänne
Mainos
Mainos päättyy

Suomessa parhaillaan lomailevat Teemu ja Sirpa Selänne jälkikasvuineen ovat asuneet Pohjois-Amerikassa jo 1990-luvun alusta asti. Perheen pääkallopaikka on ollut jo vuosia Kalifornian Coto de Cazassa.

Vuosien saatossa perheeseen on syntynyt neljä lasta, joista jo kolme on lentänyt pesästä. Vuosia kotiäitinä kunnostautuneena Sirpalla on nyt aikaa myös muuhun kuin lasten kaitsemiseen.

– Ennen koronaviruksen iskemistä emännöin meidän Selanne Steak Tavern -ravintolaa, joka on taas toiminnassa karanteenin jälkeen, hän kertoo.

Veera auttoi synnytyksessä! Sirpa ja Teemu Selänteen Kalifornian-kodissa riittää vilskettä – ”Lopulta tuli itku”

Sirpa loukkasi viime vuonna olkapäänsä sup-lautailun tiimellyksessä. Nyt hän on joutunut urheillessaan hieman varomaan leikattua olkapäätään.

Mainos
Mainos päättyy

– Kuntoni ei ole ihan niin hyvä kuin voisi olla, nuorekas viisikymppinen kertoo avoimesti.

Sirpa edusti Bermuda-tennisturnauksessa siskontyttönsä Tessan ja 13-vuotiaan Veera-tyttärensä kanssa.
Sirpa edusti Bermuda-tennisturnauksessa siskontyttönsä Tessan ja 13-vuotiaan Veera-tyttärensä kanssa.

Hän on kuntouttanut olkapäätään ahkerasti. Lisäksi Sirpa käy esimerkiksi joogassa.

Teemu Selänteen Sirpa-vaimo pitkästä parisuhteesta: Meillä on aina seksihelle!

Teemun mukaan lasten hankkiminen on suuri päätös. – Siihen pitää olla valmiina jokaisella elämän osa-alueella. Olisihan se mukavaa olla joskus isoisä.
Teemun mukaan lasten hankkiminen on suuri päätös. – Siihen pitää olla valmiina jokaisella elämän osa-alueella. Olisihan se mukavaa olla joskus isoisä.

Selänteet ovat tunnetusti sukurakkaita. Koronan hellitettyä Sirpa iloitsee, että hän on päässyt vihdoin tapaamaan vanhempiaan sekä sukunsa uuden tulokkaan. Pienen vauvan näkeminen herätti isotädissä paljon tunteita.

– Kyllähän se herätti uinuvan haaveen isoäitiydestä. Siskoni on jo kahden pojan mummi, joten olisi itsekin kiva olla samassa tilanteessa. Ei omia lapsia voi kuitenkaan hoputtaa. Heidän kuuluu tehdä itse omat päätöksensä, Sirpa pohti järkevästi.

Mainos
Mainos päättyy

Hyvästit bilepaatille! Teemu Selänne myi legendaarisen Lucky Eight -luksusjahtinsa

Teemun unelmat lapsenlapsista eivät ole aivan yhtä ajankohtaiset kuin Sirpalla.

– En tiedä, haaveilenko varsinaisesti isoisyydestä. Olisihan se toki mukavaa sitten joskus. Toivon kuitenkin, että pojilla on perheen lisääntyessä sellainen elämäntilanne, jossa he pystyvät lapsia hankkimaan.

– Nämä ovat isoja päätöksiä, ja lapsen saamiseen pitää olla valmis jokaisella elämän osa-alueella, Teemu miettii.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan