Teemu Selänne yllättyi helsinkiläisessä ökyravintolassa: ”He tekevät taidetta”

Teemu Selänne
Mainos
Mainos päättyy

Viime viikonloppuna synttäreitään juhlinut Teemu Selänne, 52, osallistui perinteiseen Bermuda-hyväntekeväisyystennisturnaukseen Helsingin Kalastajatorpalla. Mukana olivat myös vaimo Sirpa, 52, ja tytär Veera, 14.

Kuin kaksi marjaa! Näin kesäisinä Sirpa ja Veera Selänne poseerasivat tennisturnauksessa – katso!

Teemu kertoo olleensa Suomessa jo kolmen viikkoa.

– Melkein heti tänne tultuamme lähdimme Vuokattiin, jossa meillä oli jääkiekkoleiri. Se järjestettiin jo 27. kerran.

Mainos
Mainos päättyy

– Aiomme olla Suomessa elokuun puoliväliin asti, isänmaallinen kiekkotähti lupaa.

Teemu toi Sirpa-vaimon ja tyttärensä Veeran perinteiseen Bermuda-turnaukseen viime lauantaina.
Teemu toi Sirpa-vaimon ja tyttärensä Veeran perinteiseen Bermuda-turnaukseen viime lauantaina.

Sirpan herkkuruoka ällöttää Teemua – Selänteillä liesi lämpenee usein

Teemu koki elämyksen käydessään illallisella Helsingin tunnetussa Palace-ravintolassa. Suomen ensimmäisen Michelin-tähden saanut huippuravintola oli miljonäärille ihastuttava yllätys.

Bermuda-tennisturnaus Helsingin Kalastajatorpalla on Teemulle yksi kesän kohokohdista. – Vanhojen tuttujen näkeminen ja heidän kanssaan pelaaminen on parasta.
Bermuda-tennisturnaus Helsingin Kalastajatorpalla on Teemulle yksi kesän kohokohdista. – Vanhojen tuttujen näkeminen ja heidän kanssaan pelaaminen on parasta.

– Menu oli ihan käsittämätön! En ole pitkään syönyt fine dining -ruokaa, jossa on tuollaisia yksityiskohtia. Ateriassa taisi olla kymmenen ruokalajia. Jokainen niistä oli todellinen makuelämys.

Teemu Selänne kohtasi Veera-tyttärensä kanssa yllättävän henkilön tenniskentällä: "On kunnia..."

Mainos
Mainos päättyy

Myös palvelu miellytti Teemua, vaikka hän on käynyt ravintolassa aiemminkin. Tosin silloin hän vieraili kabinetissa järjestetyssä tilaisuudessa, mikä ei vastannut viimekertaista ruokailukokemusta.

– He tekevät taidetta ruualla, kokonaisuus oli hieno. Savoyssakin olen käynyt, mutta Palace oli astetta parempi, hän vertailee.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan