Täydellinen mies paljastui täydeksi sovinistiksi!
Yhdysvaltalainen nainen luuli löytäneensä elämäänsä täydellisen miehen, mutta sitten hänestä paljastuikin todella ikävä seikka. Mies ei uskonut naisten äänioikeuteen.
- Poikaystäväni, jonka kanssa olen ollut viisi vuotta, paljasti minulle juuri, ettei naisten pitäisi hänestä saada äänestää, amerikkalainen nainen kirjoitti sosiaaliseen mediaan.
- Hän uskoo, että naiset ovat tuhonneet maamme, ja että heidän saisi antaa äänestää. Hän sanoo, ettei hän kokenut voivansa kertoa tästä aikaisemmin, koska hän pelkäsi menettävänsä minut.
Jatkoa seurasi:
- Olen järkyttynyt, mutta tiedä, onko se oikein, koska jokaisella on oikeus omiin mielipiteisiinsä, mutta nyt minusta tuntuu, ettei hän ei arvosta minun panostani/näkemyksiäni. Hän on vakuuttanut minulle, että hänestä minun pitäisi saada äänestää, mutta ei naisten yleisesti ottaen.
Nainen vakuuttaa, että mies on muuten kaikin tavoin täydellinen. Hän kertoo olleensa olleensa yhdessä miehen kanssa niin kauan, ettei osaisi edes kuvitella elämää ilman tätä:
- Onko väärin kyseenalaistaa suhteemme hänen uskomustensa takia? Pitäisikö minun tyttöystävänä olla suvaitsevainen ja kunnioittaa hänen näkemyksiään, vaikka olisin voimakkaastii eri mieltä?
Alunperin Redditissä julkaistu teksti on jaettu eteenpäin Twitterissä, jossa kuvakaappaus on kerännyt jo yli 7000 tykkäystä. Tuhanneet ovat kommentoineet viestiä, valtaosa kehottaen naista eroamaan.
- Paras alkaa kuvittelemaan elämääsi ilman häntä, yhdessä kommentissa todettiin kylmästi.
Lähde: Mirror