”Tärisin ja kiroilin, pahoittelen kaikilta” – Aki Riihilahdelta lähti mopo totaalisesti käsistä: suunnitteli suuntaavansa yksin yöhön viinipullon kanssa!

Mainos
Mainos päättyy

Liian tönkkö. Jalat kuin pökkelöt. Ei osaa tanssia. Sietäisi jo tajuta lopettaa leikki kesken.

HJK:n toimitusjohtaja Aki Riihilahti, 45, on saanut kaikista rajuinta kritiikkiä osakseen kuluneen TTK-kauden aikana. Mutta niin vain mies sätkii suosikkiohjelmassa mukana viikosta toiseen eikä ota katsojien marinoita kuuleviin korviinsa.

Onko tässä TTK:n tuleva voittajapari? Kuvankaunis Kia Lehmuskoski ja vakuuttava Waltteri Torikka toppuuttelevat kovia puheita: ”Ihana kuulla, mutta…”

Aki Riihilahti ja Katri Mäkinen kulkevat TTK:ssa omia polkujaan eivätkä ota katsojien kitinöitä kuuleviin korviinsa.
Hoplaa! Kas näin se käy: Aki Riihilahti ja Katri Mäkinen kulkevat TTK:ssa omia polkujaan eivätkä ota katsojien kitinöitä kuuleviin korviinsa.

– Olemme alusta saakka ajatelleet, ettemme mieti pisteitä tai pudotuksia. Ne tulevat kuin tulevat. Vedämme ilon kautta, me vain vedetään! Aki huudahtaa Seiskalle tähtiopettajansa Katri Mäkinen rinnallaan.

Aki sai viime sunnuntaina (31.10.) taas parhaat naurut. Eikä pelkästään tanssin ansiosta, vaan ennen kaikkea siksi, että Helsingin Jalkapalloklubi voitti Suomen mestaruuden.

”Se näyttää ihan hirveältä” – Mitä Krista Siegfridsille oikein tapahtui? Paljastaa Seiskalle kärsivänsä mystisestä vammasta: kukaan ei tajunnut tätä suorassa tv-lähetyksessä!

Mestarin kelpaa! Paljon parjattu Aki Riihilahti sai sunnuntaina taas parhaat naurut.
Suomen mestarin kelpaa! Paljon parjattu Aki Riihilahti sai sunnuntaina taas parhaat naurut.

HJK varmisti toisen peräkkäisen mestaruutensa samana päivänä, kun seurapomo Aki pisti parketilla jalalla koreasti. Mestaruuden varmistanut ratkaisuottelu alkoi ennen TTK-lähetystä, joten Akin oli mahdollista seurata trilleriä tv-studion takahuoneessa.

– Pahoittelen kaikilta, jotka olivat tuolla takahuoneessa tänään. He joutuivat katsomaan, kuinka tärisin, kiroilin ja olin epäsosiaalinen. Sellainen ei ole minulla luonteenomaista, helpottunut Aki myhäili Suomen mestarina.

HJK:n Veikkausliigan kuninkuus sinetöityi sunnuntaina Kuopiossa, jonne seurapomo Riihilahti ei TTK:n takia voinut lähteä mukaan kannustamaan. Klubi-pomolla oli jo kuitenkin suunnitelmia tulevien mestaruusjuhlien varalle.

Tajusitko tätä? TTK-rypistys on tähtipareille mieletön rääkki – tyrmäävä Krista Siegfrids ja Anssi Heikkilä jo aivan puhki: ”Kun illalla pääsee kotiin…”

Mainos
Mainos päättyy

– Joukkue palaa Kuopiosta kolmen aikaa yöllä Helsinkiin. Jos menen yksin Stadikan keskiympyrään odottelemaan viinipullon kanssa, se on tietysti yksi vaihtoehto... Voi tulla vähän kylmä!

Lue tämäkin: Suomen tyylikkäin mies? Jorma Uotinen esiintyi TTK:ssa naurettavan komeana – luettelee huikean asukokonaisuuden yksityiskohdat

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan