Tämän takia Christoffer Strandberg vaikenee ihmissuhdeasioistaan

Tämän takia Christoffer Strandberg vaikenee ihmissuhdeasioistaan

Juontajan somekäytös on herättänyt spekulaatiota Christofferin ja hänen Janne-puolisonsa liiton tämänhetkisestä tilasta.

Mainos
Mainos päättyy

Top Gear Suomen juontaja Christoffer Strandberg, 34, kertoi vuodenvaihteessa sosiaalisessa mediassa, että 2023 oli tunteidentäyteinen vuosi kaikkine ylä- ja alamäkineen.

– Tein viime vuonna sellaisen päätöksen, että haluan olla läsnäoleva ystävä. Töiden takia se rooli on ollut uinumassa viime vuodet. Minulla on huikeita ihmisiä elämässäni, mutta tapaan heitä aivan liian harvoin. Haluan olla läsnä läheisteni arjessa.

Christoffer Strandberg hämmentää sairaalakaavussa, kuvat: "Otin sittenkin tän butt liftin"

Somekäytös on herättänyt spekulaatiota myös Christofferin ja hänen Janne-puolisonsa liiton tämänhetkisestä tilasta. Hän ei halua kommentoida huhuja Seiskalle.

Mainos
Mainos päättyy

– Olen oppinut sen, että minun täytyy pitää kiinni omista rajoistani, ja puhua sitten, kun olen valmis, jos on jotakin puhuttavaa. Tällä hetkellä en halua kommentoida ihmissuhdeasioitani myöskään siksi, että haluan suojella läheisiäni. Syynä ei ole mitään sen suurempaa draamaa, Christoffer hymyilee.

Hyvin eri maailmoista tulevaa jountajakolmikkoa yhdistää Christofferin mukaan intohimo autoihin.
Hyvin eri maailmoista tulevaa jountajakolmikkoa yhdistää Christofferin mukaan intohimo autoihin.

Christoffer Strandberg joutui vaaratilanteeseen – avautuu Seiskalle: "Ajoin melkein itseni hengiltä"

Rusakot riesana

Sen verran Christoffer kuitenkin sanoo, että puoliso on ollut päävastuussa heidän Siuntiossa sijaitsevan omakotitalonsa pihatöistä. Hän kertoo, että talo vie helposti kaiken vapaa-ajan, ellei hän tee tietoista päätöstä siitä, ettei pihan tarvitse olla täysin tiptop-kunnossa.

– Puolisoni on ennen kaikkea ollut se, joka pihaa on hoitanut. En kehtaisi ottaa kunniaa siitä! Christoffer nauraa.

– Pikkuhiljaa sitä alkaa miettiä, että miten olisi yksiö vaikkapa Barcelonassa, missä olisi ehkä yksi ruukkukasvi eikä 41:tä tuijaa, joita pitää kesällä kastella, leikata ja lannoittaa, ja talvella taas taistella rusakoita vastaan, että ne eivät söisi niiden uutta kasvua.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan