Tällainen on Martina Aitolehden uusi rakas: menestynyt ja muotitietoinen huippujohtaja

Martina Aitolehti
Mainos
Mainos päättyy

Martina Aitolehti, 40, oli toissa viikolla Instagramin mukaan Lanzarotella treenaamassa ja kisaamassa, mutta siitä huolimatta kohukaunottaren öky-Mersu puikkelehti pitkin eteläisen Helsingin katuja.

Perään kiiruhtanut paparazzi havaitsi, että kuskina toimi tumma komistus, joka näytti erehdyttävästi Martinan ex-kullalta Hannu Pikkaraiselta. Pikkulinnut kuitenkin visersivät pian Seiskalle, että reilu nelikymppinen mies on Martinan uusi australialaisrakas, jonka suonissa virtaa italialaista verta.

Martina Aitolehden uusi rakas paljastui! Muistuttaa erehdyttävästi ex-kulta Hannu Pikkaraista – kuvat Seiskassa

Seiska selvitti, että Martinan uusi mies on korkeasti koulutettu. Yliopistoja käynyt mies valmistui vuonna 2015 EMBA-huippujohtajakoulusta erinomaisin arvosanoin ollessaan 34-vuotias.

Mainos
Mainos päättyy

Kymmenen viime vuoden aikana hän on ollut johtavissa tehtävissä suurissa kansainvälisissä yrityksissä. Hänen toimenkuvaansa on kuulunut muun muassa tekoälyyn pohjautuvien suurten ohjelmistoratkaisujen kehittäminen.

Martina on löytänyt jälleen rinnalleen uuden miehen.
Martina on löytänyt jälleen rinnalleen uuden miehen.

Martina Aitolehden ökykiesi kummastutti Helsingissä – kuva

Vuonna 2015 australialaisjulkaisulle antamasta haastattelusta paljastuu, että hän oli viellä tuolloin naimisissa ja odotti kovasti ensimmäisen lapsensa syntymää. Urahaaveistaan hän paljasti, että haluasi jonakin päivänä olla suuren kansainvälisen yrityksen toimitusjohtaja.

Autsralialaismies myös paljasti haastattelussa hauskana yksityiskohtana, että hän pesee kenkänsä joka päivä. Hän myös kertoi, ettei koskaan pidä samaa paita ja kalvosinnappi -yhdistelmää toista kertaa.

Seiskan paparazzi havaitsi, että mies on hyvin muotitietoinen.

Martinan Mersulla huristelleen komistuksen trendikkään asukokonaisuuden kruunasi yli 1 000 euron toppatakki.
Martinan Mersulla huristelleen komistuksen trendikkään asukokonaisuuden kruunasi yli 1 000 euron toppatakki.
Mainos
Mainos päättyy

Hän nimittäin pukeutui Moncler-toppatakkiin, jonka arvo on yli tuhat euroa. Rentoon tyyliin kuului laadukkaat Niken juoksulenkkarit sekä Air Jordan -lippis.

Voi ei! Martina Aitolehden firma teki suuren tappion - taustalla rajut palkkakulut

Lempimusiikikseen mies nimesi Michael Jacksonin ja mieluisimmaksi elokuvaksi Kummisedän. Suosituimmaksi tv-sarjaksi komistus mainitsi seikkailija Bear Gryllsin tosi-tv-sarjan, jota on esitetty Selviytyjien saari -nimellä myös Suomessa. Lempilomakohteekseen hän kertoi Malediivit ja suosikkiurheilulajikseen moottoriurheilun ja lumilautailun.

Haastattelun yhteydessä miehen opettaja ei säästellyt sanoja. Hän kehui miestä hienoksi globaaliksi johtajaksi, joka on jo saavuttanut paljon.

Tilaa Seiska tästä!
 
Oletko jo tilaaja? Lue tuoreimman Seiskan digilehti lomakkeella.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan