Tällainen on Love Island Suomeen lähtevä Melinda: ”En kaipaa yhtäkään sohvaperunaa”

Melinda
Mainos
Mainos päättyy

Seiska jututti Love Island Suomi -osallistujia ennen kuvausten alkua. Yksi reissuun suuntaavista on myyjänä työskentelevä Melinda. Hän toivoo löytävänsä rinnalleen itsevarman ja huumorintajuisen kumppanin. 
- Odotan, että löydän rakkauden. Haluaisin myös oppia jotain itsestäni, Melinda kertoo Seiskalle.


Tamperelaiskaunottaren elämäntapa on aktiivinen, joten unelmakumppaninkin pitäisi olla luonteeltaan reipasotteinen. Mikään kotihiiri ei Melindan unelmakumppaniksi pääse.
- Unelmien treffeillä tehtäisiin oikeastaan mitä vaan. Lähden mukaan mihin vaan aktiviteettiin, mutta ABC-kahvit eivät kuitenkaan riittäisi, Melinda kuvailee.

Jestas, mikä unelma! Veronica Verhon nimettömässä koreilee ainutlaatuinen ekokullasta tehty kihlasormus - katso


Vapaa-ajalla ystävät, liikunta ja jääkiekko ovat Melindalle hyvin tärkeitä.
- Teen kaikenlaista ja olen harvoin kotona. Työt ovat vieneet paljon aikaa, mutta myös tykkään olla menossa. En kaipaa ketään sohvaperunaa, Melinda kertoo Seiskalle.

Love Island Suomi
Melinda haluaisi löytää rinnalleen huumorintajuisen kumppanin.
Mainos
Mainos päättyy


Melindan perheeseen kuuluvat vanhemmat, sisko ja veljet. Jääkiekkofanitus yhdistää koko perhettä. Erityisesti Tappara on sydäntä lähellä.
- Katsomme pelejä yhdessä, ja perheen suurin Tappara-fani on kyllä isäni.

Melinda on seuraillut Love Island Suomen aiempia kausia, ja fiilis tulevasta on hyvä.
- Kaikki on uutta ja olen innoissani. Aion osallistua omana itsenäni. Osaan heittäytyä.
Sporttinen kaunotar ollut kolme vuotta sinkkuna. Edellisen suhteen jättämät arvet ovat vähitellen parantuneet.
- Minua petettiin, edellinen suhteeni päättyi siihen, Melinda kertoo.

Veronica Verhon uusi aluevaltaus – syrjäytti Shirly Karvisen suosikkiohjelman juontajana


Luottamus rakentuu vähän kerrallaan. Toiveissa onkin oma rakas, joka olisi luottamuksen arvoinen. 
Melinda työskentelee myyjänä, lisäksi hän tekee runsaasti erilaisia pr-keikkoja. Tulevaisuudessa hän haluaisi olla yksityisyrittäjä. Unelman toteutumisella ei ole kuitenkaan mikään kiire. 
- Katsotaan tämä kortti ensiksi.


Love Island Suomi alkaa MTV3:lla maanantaina 16.8.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Tällainen on Love Island Suomeen lähtevä Melinda: ”En kaipaa yhtäkään sohvaperunaa”