Täh? Emmi Suuronen haluaa Akseli Herlevin kotiinsa
Seiska uutisoi aikaisemmin helmikuussa Miss Suomen perintöprinsessa Emmi Suurosen ja ravintolayrittäjä, burgerimies Akseli Herlevin erosta.
Nyt Diilin uusimmalla kaudella kilpaileva Emmi kuitenkin julkaisi Instagram-tarinassaan videon, jossa kertoo osallistuvansa Akselin järjestämään kilpailuun, jossa miehen voi voittaa kotiinsa kokkaamaan.
Eronnut Emmi Suuronen sydän särkyneenä: "Tämän jaoin eron julkitulon jälkeen..."
Hän myöskin ilmoittaa videolla omaavansa mahtavan arpaonnen, ja suosittelee seuraajiaan osallistumaan tähän ’’aika hyvään kilpailuun’’. Akselin kokkaustaidoista kertoo muun muassa hänen kehittämänsä ja omistamansa Naughty Brgr-ravintolaketju.
- Akseli Herlevi oot tervetullut kokkaamaan, kotiruoka tökkii! kaunotar kirjoittaa julkaisussa.
Ero Akselista oli sydäntäsärkevä, ja pariskunta ilmoitti siitä julkisesti Instagramissa. Selkeästi Emmi kuitenkin kannustaa edelleen ex-rakastaan.
Emmin sydämen särkyessä hän jakoi somessa surullisia kuvia muutostaan erilleen ex-rakkaansa kanssa, ja kertoi itkeneensä kylpyhuoneen lattialla. Pariskunta ehti olla yhdessä noin kaksi vuotta.
Emmi Suuronen avautuu väleistään Akseli Herleviin: ”Enempää en halua kommentoida”