Synnytys lähestyy! Julkkiskokin missirakas julkaisi itsestään näyttäviä raskauskuvia

Mirella ja kokkirakas Teemu Laurell toivottavat esikoislapsensa pian tervetulleeksi maailmaan.
Ex-missi Mirella Merivirta juhlii tänään (26.6.) 32-vuotissyntymäpäiviään.
Arkistovideolla Miss Helsinki -kisan entinen järjestäjä Rosanna Kulju:
Juhlapäivän kunniaksi kaunotar on julkaissut Instagram-tililleen kuvia, joissa hän esittelee muhkeaksi pyöristynyttä raskausvatsaansa. Mirellan pitelee käsissään syntymäpäiväkakkua.
– Tänä vuonna syntymäpäivä tuntuu erityisemmältä kuin koskaan. 32 vuotta mittarissa ja elämän suurin seikkailu ihan kulman takana – äitiys, hän hehkuttaa.
– Tänään aamulla ensimmäisenä asiana puoliso keitti kahvia ja avattiin Preglife. Sovellus ilmoittaa, että tyttö painaisi nyt 3kg, 48cm pitkä ja vastaisi suunnilleen kurpitsan kokoa.
H-hetki lähestyy
Mirella kertoo päivityksessä huomanneensa jo merkkejä siitä, että vauva olisi laskeutumassa. Terveyskirjaston mukaan laskeutuminen synnytyskanavaan tapahtuu ensisynnyttäjillä usein 2-3 viikkoa ennen synnytystä.
– Saa nähdä kuinka nopeasti H-hetki koittaa ja ehditäänkö huomenna vielä ystävien kanssa juhlistaa synttäreitä, tuleva äiti jännittää.
– Teemu on vahvasti sitä mieltä, että tytsy syntyy, kun raskautta on takana 93,6% tai 96,3%. Nyt raskautta on takana 92,5%. Itellä veikkaus on, että ens viikon tulisi lähtö.
Julkkiskokki Teemu Laurell, 40, ja Missio-kilpailun perustajanakin tunnettu Mirella julkistivat parisuhteensa syyskuussa. Tuolloin kaksikko oli seurustellut jo muutaman kuukauden verran.
Helmikuussa pariskunta paljasti odottavansa yhdessä esikoisvauvaansa. Tuolloin he kertoivat vauvan lasketun ajan koittavan heinäkuussa.