Suvi Teräsniska kärsi VR:n takia - karmea yö!

Artisti Suvi Teräsniska ei uskaltanut nukkua viime yönä ollenkaan - kiitos VR:n.
Suvi Teräsniska julkaisi aamun pikkutunneilla Instagramin tarinat -osioon harmistuneena videon. VR on koetellut viime aikoina Suvin hermoja.
Suvin oli tarkoitus matkustaa viime yönä kotoaan Pohjois-Suomesta junalla Helsinkiin, mutta hänen yöjunansa oli peruttu. Niinpä Suvi vaihtoi junalippunsa aamun ensimmäiseen junaan.
- Nyt en uskalla nukahtaa, koska pelkään et toi aamujunakin perutaan ja sit pitää taas miettiä et millä pääsen Helsinkiin, Suvi nurisi.
Olli Lindholmin kuolemasta viisi vuotta – Suvi Teräsniskalta kaunis ele
Hän valitteli kohtaloaan kovin sanankääntein.
- Sitten miettimään, millä helevetillä mä pääsen Helsinkiin. Vai pitääks mun lähtee ajaa sinne? Suvi vauhkosi.
Ja Suvin pelko kävi toteen, sillä aamujunakin peruttiin.
Niinpä Suvi otti suunnakseen Oulun lentoaseman ja päätti kokeilla onneaan sinivalkoisin siivin.
- Päätin, että nyt mä lennän neljän matkalaukun kanssa, Suvi päivitti tilannettaan vähän ennen kello aamuyhdeksää.
Suvi valitti päivityksissään huonoa onneaan VR:n kanssa. Viikko sitten hänen oli tarkoitus matkustaa junan hytissä. Kyseinen vaunu oli kuitenkin rikki. Suvi sai uuden hytin, mutta siellä lavuaarista tulvi viemärivettä hyttiin. Kolmas hytti osoittautui kelvolliseksi.
Suvi Teräsniska myy käytettyjä sukkia
VR tiedotti tänään keskiviikkona nettisivuillaan näin junavuoroista:
"Keskiviikkona 14.2. ajamme noin puolet keskiviikon normaalista kaukoliikenteestä. Osa junista perutaan ja osa korvataan linja-autoilla. Kaikki yöjunat ja kiskobussit ajetaan normaalisti."
Suvin keikkakalenterin mukaan Suvin seuraava keikka on Tampereella ensi perjantaina. Suvi ei ole taustoittanut, miksi hänen täytyi päästä tänään keskiviikkona Helsinkiin neljän matkalaukun kanssa.