Suvi Hartlinin rantapäivä sai yllättävän käänteen – "Ihan oikeasti"

Suvi Hartlinin rantapäivä sai yllättävän käänteen – 'Ihan oikeasti'

Radiojuontaja viettää parhaillaan kesälomaansa.

Mainos
Mainos päättyy

Radio Novan juontaja Suvi Hartlin, 43, joutui vastoin tahtoaan pulahtamaan järveen.

Suvi Hartlin on parhaillaan ansaitulla kesälomalla. Radio Novan iltapäivää Esko Eerikäisen kanssa juontava Suvi oli suunnannutkin porukalla tiistaina rantapäivää viettämään.

Suvi jakoi tunnelmistaan kuvia ja videoklippejä somekanavallaan, joista käy myös ilmi, ettei rantapäivä mennyt täysin suunnitellulla tavalla.

– Tänään lähti talviturkki viekkaudella, vääryydellä ja ylivoimalla, Suvi kirjoittaa Instagramissa.

Mainos
Mainos päättyy

Videolla näkyy, kuinka mies kantaa olallaan vikisevää Suvia kohti vettä.

– Ihan oikeesti, Suvi mumisee matkalla kohti järveä.

Uusi rakas

Toppiin ja minishortseihin sonnustautunut juontaja pääsikin uimaan ensimmäistä kertaa koko vuonna.

– Inhoon kylmää vettä, mutta sinne mut vaan kannettiin.

Mainos
Mainos päättyy

Päivitykseen Suvi on kuitenkin lisännyt itkunauruemojeita, eli lomalainen otti tilanteen lopulta varsin hyvin kylmästä vedestä huolimatta. Suvi on aiemmin kertonut rakastavansa kuitenkin aurinkoa ja hellettä.

Radiojuontaja löysi rinnalleen uuden kumppanin viime vuonna. Suvi kertoi asiasta marraskuussa somekanavallaan.

– Viime vuosi oli monellakin tapaa mullistava, mutta paras odotti lopussa. Mulla on rinnalla ihminen, jonka luona tuntuu kodilta. Sydän täynnä kiitollisuutta ja toivoa, sillä löysin onnen, hän kuvaili puolestaan tammikuussa.

Seiskan lukijat ovat sittemmin bonganneet parin niin lentokentältä kuin jääkiekkokatsomostakin.

Suvi reissasi uuden kultansa kanssa maaliskuussa Amsterdamissa.
Suvi reissasi uuden kultansa kanssa maaliskuussa Amsterdamissa.
Mainos
Mainos päättyy
Ladataan