Somevaikuttaja Miisa Grekov havahtui unelmakodissaan ikävään ongelmaan
Miisa on asunut miehensä kanssa upeassa ullakkohuoneistossa hieman yli vuoden.
Somevaikuttaja ja juontaja Miisa Grekov (o.s. Rotola-Pukkila), 28, kertoo Seiskalle kodistaan löytämästään harmillisesta piirteestä.
Miisa ja Tomas Grekov ovat seurustelleet pian yhdeksän vuotta. Myös Tomas työskentelee kultansa tavoin tubettamisen ja sosiaalisen median parissa.
Vuoden 2020 helmikuussa Tomas kosi Miisaa ja parin vuoden kuluttua onnellinen pariskunta viettikin jo häitään.
Viimeisen vuoden aikana Miisa on totutellut uuden sukunimensä lisäksi myös uuteen kotiinsa.
"Maailman paras päivä" - katso upeat filmikuvat Mmiisasin kesähäistä
Miisa ja Tomas tekivät nimittäin toissa vuoden päätteeksi spontaanin päätöksen kotinsa vaihtamisesta.
- Spontaanius ei ole yleensä Grekovien juttu, mutta nyt asiat vaan tuntuivat oikealta, ja laitoimme tuulemaan, Miisa kertoili tuolloin.
Tuore aviopari muutti uuteen, valoa tulvivaan ullakkoasuntoonsa vain parin päivän aikana.
Huh, mikä huonekorkeus! Tubettaja Mmiisas muutti upeaan kotiin
Miisa ja Tomas ovat esitelleet kotia sosiaalisessa mediassa useaan otteeseen ja saaneet runsaasti kehuja asuntonsa tyylikkäästä sisustuksesta, kodin näyttävästä huonekorkeudesta sekä katon rajassa sijaitsevasta parvesta.
Nyt Miisa kuitenkin paljastaa, että kodissa on yksi pieni arkea haittaava probleema.
- Kun toinen nukkuu parvella ja toinen on jo herännyt ja alkaa tyhjentämään astianpesukonetta ja tekemään aamupalaa, kolinat kuuluvat alakerrasta aika äänekkäästi sinne parvelle, Miisa kertoo.
- Se on ainoa huono puoli, minkä olen löytänyt. Muuten kaikki on mennyt tosi hyvin ja olemme viihtyneet kodissamme.
Ensimmäinen kesä uudessa kodissa! Tältä tubettaja Mmiisasin asunto näyttää
Miisa iloitsi kauniista kodistaan somessa viimeksi joulukuussa. Hän julkaisi asunnon olohuoneesta aurinkoisen kuvan, jonka laidassa komeilee muhkea joulukuusi.
- Tasan vuosi sitten tehtiin Grekoveille epätyypillinen spontaani päätös ja muutettiin tähän kotiin. Päivääkään ei olla kaduttu, hän kirjoittaa kuvan yhteydessä.