Sointu Borg purkaa tanssijännitystään: "Jos lennän persiilleni..."

Sointu Borg purkaa tanssijännitystään: 'Jos lennän persiilleni...'
20230810 HELSINKI. Tanssii Tähtien Kanssa, tanssiparien julkistustilaisuus. Sointu Borg. KUVA: ATTE KAJOVA

Sointu kertoo tulevan tanssikoitoksen jo jännittävän.

Mainos
Mainos päättyy

Sunnuntaina starttaaviin Tanssii Tähtien Kanssa -pyörähdyksiin valmistautuva Sointu Borg, 33, myöntää, että lähestyvä esiintyminen jännittää jo nyt.

Opettaja Henri Tannerin johdolla askelten opettelu on alkanut positiivisissa merkeissä. Sointu, kuten muutkin tähtioppilaat, ovat myöntäneet tanssitouhujen osoittautuneen haastaviksi.

Sointu kertoo tunnelmistaan ennen suorassa lähetyksessä tanssahtelua Instagramiin lisäämässään tarinassa.

 Sunnuntai vähän jänskättää. Kohta tätä runkoo pitäis hytkyttää koko kansan edessä. Lord Jesus, Sointu kirjoittaa hiukan kauhunsekaisin fiiliksin.

Mainos
Mainos päättyy

Hän kertoo edellisen treenipäivän "Henkan" kanssa olleen kuitenkin onnistunut.

Sointu Borg lataa tuntemuksiaan ensimmäisistä tanssitreeneistään: "En oo viä porannu"

Sointu sai parikseen ja opettajakseen Henri Tannerin.
Sointu sai parikseen ja opettajakseen Henri Tannerin.

 Eiköhän tästä tangosta esityskelponen saada. Sit jos lennän persiilleni koitan tehdä senkin jotenkin taiteellisen näyttävästi, kaunotar lupailee.

Sointu kertoo jo tutuksi tulleen tanssiporukan olevan hyvin koostettu. Hänen mukaansa kaikki tähtioppilaat ovat mukavia; erilaisia, mutta sympaattisia ja persoonallisia.

Hän kiittelee myös itseään päätöksestä lähteä mukaan.

 Yhtään ei voi tietää vielä mitä tästä tulee ja kauanko sirkus omalla kohdalla kestää, mutta niin kliseistä kun se onkin epämukavuusalueella räpiköinti on aina kotio päin. Aina, Sointu pohtii.

Mainos
Mainos päättyy

Oho! Tiesitkö tätä Sointu Borgista?

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Sointu Borg purkaa tanssijännitystään: "Jos lennän persiilleni..."