Sointu Borg ja Tomi Solonen juhlivat vuosipäiväänsä – eräs asia varjostaa

Sointu ja Tomi ovat olleet yhdessä jo kahdeksan vuotta.
Yrittäjä Sointu Borg ja räppäri Tomi Solonen juhlivat keskiviikkona (10.7.) vuosipäiväänsä. Pari on ollut yhdessä jo kahdeksan vuotta.
Sointu julkaisi Instagram-sivullaan juhlapäivän kunniaksi kaksi suloista yhteiskuvaa, joissa hän ja Tomi poseeraavat lähekkäin. Julkaisun kylkeen hän on kirjoittanut ihanan tekstin.
– Vuosipäivä ja kahdeksas vuosi kimpassa starttas. Rakastan ja kunnioitan sua. Kiitos kun saan olla sun kaa rauhaton oma itteni, Sointu runoilee.
– Oot parasta, mitä universumi on mulle tarjoillut, hän tunnustaa ja mainitsee lopuksi, että on aika mennä syömään.
Muuttopuuhissa
Sointu ilmoitti vuoden alkupuolella, että hän ja Tomi olivat ostaneet yhdessä ensiasuntonsa. Hän paljasti uuden asunnon olevan 80-neliöinen kolmio, ja että pariskunnalla oli aikeissa remontoida asunto lattiasta kattoon.
Toukokuussa Sointu kertoi olevansa muuttohommissa, mutta kaksikko ei päässyt vielä tuolloin asuttamaan kotia. Hän kertoi parin majailevan kesäkuun ajan väliaikaisasunnossa.
Nyt muutto näyttäisi olevan käsillä. Asunnossa on esimerkiksi laitettu keittiö kokonaan uuteen uskoon.
Huonekalut on kasattava
Sointu päivitti Instagram-tarinoihinsa videon, jossa kertoo päivitelleensä stooreja hyvin laiskasti johtuen käynnissä olevasta muutosta.
– Tuo tavaroiden purku, kasaaminen, muutto, se on ollut hyvin väsyttävää. Olen ollut aika naatti, hän myöntää.
Edes vuosipäivä ei tuo taukoa tavaroiden kärräämiseen, vaan sitä on vietetty huonekalujen kasaamishommien parissa.
– Mutta olemme voiton puolella. Meillä on tänään vuosipäivä, meillä on treffit. Tekee hyvää noiden Ikean huonekalujen kasaamisen jälkeen, hän nauraa.
Sointu myös päivittää kesäsuunnitelmiaan. Hän kertoo, ettei hänellä ole juuri aikaa pitää lomaa.
– Odottelen ensi viikon Tammerfestejä. Siitä tulee kivaa. Tampere on vain petollinen kaupunki – olen joka vuosi löytänyt itseni jostain diskosta!