
Sofia Belórf kertoo podcastissa ensimmäisestä salasuhteestaan
Seurapiirikaunotar Sofia Belórf erosi vuonna 2017 aviomiehestään Niko Nousiaisesta. Hän kertoo Podimon Sofia Belórf – Alaston -podcastin 9. jaksossa eron jälkeisistä miesseikkailuistaan.
Sofia ja Niko alkoivat seurustella vuonna 2009. Naimisiin he menivät vuonna 2012, ja erosivat lopulta viiden aviovuoden jälkeen. Sofian seuraava rakkaustarina alkoi heti eron jälkeen.
– Heti kun erosin minulla tuli tämmöinen ensimmäinen, jos voi sanoa, salasuhde yhden suomalaisen aika tunnetun räppärin kanssa, Sofia kertoo ja naurahtaa.
– Sitä voi sanoa jo todella tulella leikkimiseksi, hän myöntää.
– Oltiin kerran ulkomaillakin yhtä aikaa. Jotenkin saimme sen pidettyä niin, ettei siitä ikinä tullut mitään juttuja.
Salasuhde tuli Sofialle tarpeeseen.
– Sitä ennen olin ollut sinkku 19-vuotiaana, ja olin tuolloin 27. Tarvitsin sellaisen pikkusutinan. Se oli ihan hauskaa, vapauttavaa.
Kukaan ei saanut sutinasta siipeensä, ja Sofia teki impulsiivisen päätöksen, hylkäsi räppärin ja lähti Los Angelesiin.
– Päivää ennen kuin lähdin, päätin, että lähden sinne. Ostin yksinäni lipun ja lähdin. Vuokrasin pariksi-kolmeksi kuukaudeksi kämpän West Hollywoodista, ulkomailla viihtynyt kaunotar kertoo.