Sirpa Selänne jakoi villejä kuvia lomaltaan: "Mikä tapahtuu Miamissa, jää Miamiin"

Sirpa on nautiskellut olostaan luksusjahdin kannella.
Teemu Selänteen Sirpa-puoliso, 54, jakoi lauantaina (4.5.) vauhdikkaita otoksia taannoiselta Miamin lomaltaan.
Sirpan julkaisemissa kuvissa poseeraa päätähden lisäksi hänen suomalaisia ystäviään ja onpa matkassa ollut mukana myös hänen kiekkoilijamiehensä Teemu Selännekin.
Seurue on liikkunut mitä ilmeisimmin jahdilla ja aterioinut sen jälkeen upeissa rantamaisemissa auringonpaisteesta nautiskellen. Reissu on ollut selvästi ikimuistoinen, sillä Sirpa on jakanut kuvakarusellin yhteyteen salamyhkäisen tekstin.
- Mikä tapahtuu Miamissa, jää Miamiin! hän ilmoittaa.
Selänteet ovat olleet ystäväpariskuntansa vieraina.
Eräässä jakamassaan kuvassa Sirpa poseeraa varsin villinä valkoisessa aurinkotuolissa. Hän on pukeutunut turkoosiin haalariasuun.
Kuvakarusellin viimeisessä otoksessa Sirpa puolestaan tuulettaa antaumuksella viinilasi kädessään. Nyt turkoosi haalari on saanut kuitenkin kyytiä ja hän on pukenut ylleen värikkäät, olkaimettomat bikinit.
Vasta viime viikolla Sirpa esitteli päivettynyttä kroppaansa valkoisessa uima-asussa. Tuolloin hän oli juhlimassa ystävänsä 50-vuotissyntymäpäiviä Meksikon Cabossa. Myös tuolloin Sirpa oli matkassa kiekkomiehensä Teemun kanssa.
Cabossa on ollut Sirpan mukaan myös muunlaista juhlintaa, sillä Selänteet osallistuivat matkallaan myös ystäväpariskuntansa kolmepäiväisiin hääjuhliin.