Shirly Karvisen avautuminen kesästä: ”Muut ku oma äiti ei ookkaan huomannut”

Shirly Karvinen vastailee someseuraajiensa kysymyksiin.
Somevaikuttaja ja juontaja Shirly Karvinen on nauttinut kesästä myös somen ulkopuolella.
Shirly Karvinen vastaili someseuraajiensa kysymyksiin Instagramin tarinoissa ja paljasti samalla myös kaipaavansa radiotyötä. Shirlyn elämää ovat lisäksi värittäneet festivaalit ja juhlat, mutta myös arkielämä avopuolison Sannin ja perheen kahden koiran kanssa.
Perhe kasvoi toisella pikkukoiralla kesän alussa. Reilun vuoden ikäisen kodinvaihtajan nimi on Luci.
Shirlyltä kysyttiinkin somessa, kuinka Pena on sopeutunut tulokkaaseen.
- Pena on kyl ihan samanlainen ku omistajansa, vähän hitaasti lämpenevä. Hyvin ottanut kuitenkin vastaan vaikka välillä alkuun oli vähän ihmeissään kun ei enää ollukkaan se huomioin keskipiste. Nyt ne on kuitenkin alkanut pikku hiljaa leikkimään keskenään ja se on kyl sulattanu sydämen, Shirly vastaa.
Pena täytti tammikuussa 7 vuotta.
Salakuvat! Bilettävät Sara Sieppi ja Shirly Karvinen hämmästyttivät käytöksellään keikkayleisöä
Ei tatuointeja kasvoihin
Lisäksi Shirlyltä kysyttiin, mihin paikkaan hän ei ottaisi tatuointia ja miksi.
- Kasvoihin, kaulan "etuosaan" tai dekolteelle. Vaikka mulla on näkyvillä paikoilla tatuointeja niin noi alueet on vielä näkyvämpiä, et ei tunnu omalta. Pelkään kyllästymistä, mikä toki ironista tavallaan. Mut se ei tarkoita, etteikö ne olis musta hienoja muilla, Shirly kirjoittaa.
Shirly myös epäili somessa, ettei hänen seuraajansa olisi huomannut hänen tavanomaista hitaampaa sometustahtia.
- Ihan vahingossa on jäänyt kesällä somettaminen vähemmälle vaikka sitä ei varmaan muut ku oma äiti ookkaan huomannu ja kyllähän se välillä tekee hyvää, Shirly toteaa ja lisää:
- Viime viikolla pääs taas pitkän tauon jälkeen tekee radio juttuja radio Suomipopin ja Susanna Laineen kanssa, se oli niin kivaa. En ees tajunnu miten ikävä radiota oikeesti onkaan ja kiitos miten moni on täällä ja kasvotusten tullut kertomaan, et kuuntelitte. Siitä tulee aina niin lämmin olo. Viikonloppuna festeiltiin ja tällee maanantaina vieläkin onnellisena siitä miten kivoja tyyppejä elämässä onkaan. Huh. Nyt koirat kainaloon ja iisiä. Kivaa maanantaita.
Shirly juontaa syksyllä nähtävän Viidakon tähdet -ohjelman.