Shirly Karviselta vähäpukeinen avautuminen: "Mikään ei tuntunu omalta"

Shirly Karviselta vähäpukeinen avautuminen: 'Mikään ei tuntunu omalta'

Shirlyn elämä meni kertaheitolla uusiksi yhdeksän vuotta sitten.

Mainos
Mainos päättyy

Ex-missi Shirly Karvinen muistelee Miss Suomi -voiton jälkeistä uraansa Instagramissa. Shirly voitti kisat vuonna 2016. Siitä alkoi ura, joka on vienyt hänet juontopuuhiin niin radioon kuin telkkariinkin.

Tätä nykyä 32-vuotias Shirly muistelee matkaansa kuvajulkaisun yhteydessä. Kuvissa hän poseeraa kyykyssä, yllään aavistuksen nuhjuuntuneet, rennot farkut. Hiuksensa hän on päästänyt luonnollisille kiharoilleen.

Shirly kertoo, että missikruunauksesta on 13.5. kulunut päivälleen yhdeksän vuotta.

Helppo muistaa, koska 9 vuotta sitten se oli perjantai 13, hän kuittaa.

Ennen missikisoja Shirly oli saanut työpaikan, mutta ei voinut luvata pääsevänsä aloittamaan ainakaan ennen kesäkuuta "yhden projektin" takia.

Mainos
Mainos päättyy

Se ”yks” projekti sit loppu parhaalla mahdollisella tavalla, onneksi. Pomo joutu etsimään uuden työntekijän itselleen, Shirly muistelee.

Haaveesta uraksi

Yhdeksän vuotta voi kuulostaa pitkältä, ja Shirly kuvaileekin elämän menneen täysin uusiksi missiaikojen jälkeen. Tuolloin hän vain haaveili työstä radiojuontajana.

Mulla ei koskaan nuorempana ollu mitään selkeetä visiota mikä musta tulisi isona enkä kokenu rehellisesti olevani kauheen hyvä oikein missään. Se tunne seurasi pitkään mukana, mutta viime vuosina oon vihdoin oppinut ne omat vahvuusalueet ja kokenu olevani jossain oikeasti hyvä. (Huijarisyndrooma saanu kyytiä), hän pohtii.

Jo kouluaikana Shirly joutui pohtimaan tulevaa uraansa, eikä tuolloinkaan opikean tuntuista ammattia tuntunut löytyvän. Shirly kuittaakin "opolle" eli oppilaanohjaajalle, ettei hän vieläkään tiedä mitä työkseen tekee. Hän kuitenkin vakuuttaa, että hänellä menee hyvin.

Mainos
Mainos päättyy

En tiiä minkälainen mun polku olis ollu ilman missikisoja, välillä toivois, että olis joku kristallipallo mistä kurkkaa. Mut hyvä polku on ollu tämä ja toivottavasti matkaa on vielä paljon edessä, Shirly kiittää.

Missiksi kruunauksen jälkeen Shirlyä odotti missivuosi. Kuva vuodelta 2016.
Missiksi kruunauksen jälkeen Shirlyä odotti missivuosi. Kuva vuodelta 2016.

Rakkaus säilyy

Uran käänteiden lisäksi Shirlyn missivuoden jälkeisessä elämässä on tapahtunut paljon. Ero Vertti Harjuniemestä koitti vuonna 2018, ja pari vuotta myöhemmin hän löysi vierelleen Sanni Kurkisuon.

Shirlyn ja Sannin suhde on kestänyt jo vuosia, ja he kantoivat kamansa saman katon alle vuonna 2021. Viime kesänä Seiska kuitenkin huomasi, että pari on kaikessa hiljaisuudessa muuttanut erilleen, joskin vain lyhyen matkan päähän toisistaan.

Erohuhut lähtivät tuolloin liikkeelle, mutta pari ei ole kommentoinut suhteensa tilaa suuntaan eikä toiseen. Hiljattain Shirlyn ja Sannin fanit saivat huokaista helpotuksesta, sillä kaksikko vaikutti viettäneen aikaa yhdessä hotellissa ja käväisseen samalla Käärijän keikalla.

Mainos
Mainos päättyy
Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Shirly Karviselta vähäpukeinen avautuminen: "Mikään ei tuntunu omalta"