Satu Silvon mökkisaunaan ilmestyi tunkeilija: "Lopulta saimme hänet ulkoilmaan"

satu silvo
Mainos
Mainos päättyy

Näyttelijä Satu Silvo on viettänyt viikonloppuna huvilakauden päättäjäisiä mökkeilemällä Savonlinnassa.

Satu on jakanut Instagram-tililleen tunnelmiaan mökkiviikonlopulta. Satun kanssa saunaan oli päätynyt kutsumaton siipiveikko.

- Tämä ritariyökkönen tuli saunaan meidän kanssa. Tarkemmin hän on siis siniraitayökkönen, Satu alustaa perhoskuvan kera.

Mainos
Mainos päättyy

- Saunassa alkoi kahden kuupan hellä metsästys, kun tämä pörhentelijä tahtoi kiukaan valoon ja karkasi aina uudelleen. Lopulta saimme hänet hellästi ja turvallisesti ulkoilmaan, Satu kertoo saunaseikkailustaan.

60 vuotta täyttävä Satu Silvo alastomana Instagramissa: "Luulin, että kaikki jää väliin"

Satu on ikuistanut mökkimaisemissa myös värikkäitä amiraaliperhosia.

- Mökillä taas kesän viimeisiä päiviä. Täällä voin tuijottaa puunrunkoa ja perhosia ja ampiaisia ja kaiken karvaista pörriäisiä vaikka kuinka kauan. Koivu vielä elää ja samalla lahoaa - ötököiden paratiisi Savonlinnan Ikoinniemessä, Satu kirjoitti.

Satu on nauttinut mökillä luonnon äänistä. Hän on kuullut huuhkajan huhuilevan ja neljän kuikan ääntelevän.

- Onnelliset mökkeilijät kohti Stadia, Satu päätti päivityksensä.

Mainos
Mainos päättyy

Satu on ollut jo 11 vuotta kihloissa kirjailija Reidar Palmgrenin kanssa.

Päätoimittajalta: Kun Satu Silvo turpaan uhkasi lyödä – näin hurja tilanne Seiskan toimituksessa eteni: helvetti pääsi irti

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan