Sara Forsberg paljasti saavansa luokseen Suomeen "erityisen tyypin" - villit spekulaatiot alkoivat heti, osuivatko jopa oikeaan? "En malta odottaa, että tapaatte hänet!"

Julkkisten Big Brother -kaudella ihastuttanut Sara Forsberg, 27, paljastaa Instagram-tilillään huomisen (23.7.) olevan juontaja- ja tubettajatähdelle yksi tämän vuoden tärkeimmistä päivistä.
Hitmix-kanavalla Oku Luukkaisen kanssa iltapäiväohjelmaa juontava Sara nimittäin kertoo hakevansa lentokentältä hänelle erityisen tyypin.
– Tämä koko kesä ei ole ollut mitään muuta kuin ihmeellinen, mutta huomisesta tulee helposti vuoden 2021 paras päivä. Haen huomenna mukaani lentokentältä erään minulle erityisen tyypin mukaan. Olen hermostunut ja innoissani, enkä malta odottaa, että tekin tapaatte hänet, Sara kirjoitti.
Moni Saran someseuraaja on tähden kommenttikentässä veikkaillut kielinaisenakin tunnetun Saran puhuvan rakkaasta Valo-koirastaan.
Sara asuu vakituisesti Yhdysvalloissa, mutta koronapandemian vuoksi tähden työskentelyviisumi hylättiin viime lokakuussa ensimmäisen kerran seitsemään vuoteen.
Näin ollen Valon piti jäädä Yhdysvaltoihin Saran muutettua toistaiseksi Suomeen. Sara kertoi jättäneensä Valon ja puolet omaisuudestaan ystävänsä hellään huomaan.
Oho! BB-Sara paljastaa asioita lapsuudestaan: "Ei meillä ollut edes telkkaria"
Vajaa vuosi sitten tulleen hylätyn viisumihakemuksen jälkeen Sara palkkasi asianajajan, jotta saisi tehtyä omien sanojensa mukaan parhaan mahdollisen hakemuksen. Tämän vuoden alussa Sara joutui kuitenkin kohtaamaan karvaan pettymyksen, sillä hakemus hylättiin jälleen.
Kuten moni kommentoija on Saran somejulkaisussa toivonutkin, on mahdollista, että Saran ja Valon lähes vuoden kestänyt erossaolo on päättymässä.
Sara muutti Yhdysvalloista Suomeen vuonna 2018, erottuaan silloisesta miesystävästään. Vuonna 2019 hän kuitenkin muutti takaisin Atlantin taakse, mutta kertoi tällä kertaa suuntaavansa Los Angelesin sijaan New Yorkiin.