Sara Chafakin ja Jeffrey Lawmanin toimeentulo koostuu useasta lähteestä: Viikkobudjetti telkkarissa 1900 euroa

Sara Chafak, 32, ja Jeffrey Lawman, 28, nähtiin Rikkaat ja rahattomat -sarjan ensimmäisessä jaksossa. He vaihtoivat viikoksi asuntoja ja budjetteja kahden lapsen äidin Tinja Poolan kanssa.
Kaksikon toimeentulo koostuu useasta lähteestä.
– Viime vuonna ilmestyi ruokakirjani, ja me molemmat teemme paljon tv-ohjelmia sekä someyhteistöitä isojen yritysten kanssa, Sara valottaa.
Jääkiekkouransa vuonna 2018 lopettanut Jeffrey voitti Love Island Suomen 1. kauden ja on sittemmin nähty myös Fort Boyardissa sekä Olen julkkis, päästäkää minut pois! -ohjelmassa.
Sara on nähty vuoden 2012 Miss Suomi -voittonsa jälkeen muun muassa Selviytyjissä ja Erikoisjoukoissa.
Rikkaissa ja rahattomissa Saran ja Jeffreyn viikkobudjetiksi oli laskettu 1 900 euroa, kun taas Tinjan budjetti oli 89 euroa. Näin Tinja pääsi ohjelmassa nauttimaan isosta potista, ja Sara ja Jeffrey saivat pihistellä pikkurahoilla.
Sara Chafakin ja Jeffrey Lawmanin arjessa on luksusta: Itseään voi taputtaa olkapäälle

Tilaa Seiska lomakkeella.