Sannin seepratrikoot ja Waltteri Torikan safariasu - katso kuvat julkkisten upeimmista festarilookeista!

Viikonloppuna (8.-10.7.) biletetiin Turussa perinteisillä Ruisrock-festivaaleilla. Sanna Marinin festariasu herätti ihastusta ympäri internettiä, joten Seiska päätti selvittää vetääkö muiden julkisuuden henkilöiden asut vertoja pääministerille.
Miss Suomi perintöprinsessa Sabina Särkkä saapui Ruissiin tiimiasuissa somevaikuttaja Arttu Mustosen kanssa. Kaverusten asuihin sisältyi paljon denimiä ja cowboyhatut.
Myös somevaikuttaja Joona Hellman oli inspiroitunut lännen miehen tyylistä.
Erilaiset haalarit ovat selvästi tämän kesän festareiden kulmakivi. Tästä esimerkkiä näyttivät ex-missi Sara Chafak sekä Ruisrockissa esiintynyt Anna Abreu.
Simppelimmät festarilookit toimivat paremmin kuin hyvin. Poliitikko Nasima Razmyar hurmasi festivaaleilla turkoosissa mekossa ja valkoisessa bleiserissä.
Mikä lienee valkoisten tennareiden kunto viikonlopun jälkeen?
Muusikko ja somevaikuttaja Tuure Boelius nautti Ruisrockista siskonsa Saanan kanssa. Lippalakkipäiset sisarukset osoittivat, että rento voi olla tyylikästä.
Oopperalaulaja Waltteri Torikan asu henki safarin tunnelmaa. Punainen huivi ja samanvärinen laukku kertovat, että yksityiskohtiin on kiinnitetty huomiota.
Muusikko Sanni on tunnettu persoonallisesta tyylistään, eikä punapää pettänyt tälläkään kertaa esiintyessään Ruississa.
Sannin päällä nähtiin seepratrikoot ja saman kuosisen toppi. Jalassa tähdellä oli keltaiset maiharit.
TIS-Inkku julkaisi ällöttävän videon siskostaan Ruisrockissa: "Onks