Sandra Bayn ökylaukulle kävi köpelösti – sai viestin vakuutuksesta ja varoittaa nyt muita

Sandra Bayn ökylaukulle kävi köpelösti – sai viestin vakuutuksesta ja varoittaa nyt muita

Erotiikkataiteilija kertoo harmillisesta tilanteesta, joka tuntui myös kukkarossa.

Mainos
Mainos päättyy

Aikuisviihdetaiteilija Sandra Baylla on aihetta iloon sekä suruun.

Malediiveilla pari viikkoa yhdistetyllä kuvaus- ja lomareissulla ollut Sandra Bay kertoo ikävästä tapahtumasta, joka tapahtui kotimatkalla. Kohukaunotar kertoo, että parhaimmat kuva- ja elokuvamateriaalit reissusta jäivän Intian Valtameren pohjaan "kalojen, haiden sekä merenneitojen katseltavaksi".

– Harmittaa. Sieltä löytää, jos joku onnekas osaa sukeltaa. Pari päivää sitten vakuutuksesta tuli päätös, että he korvaavat jonkun summan tavaroistani, jotka upposivat Intian valtameren pohjaan, hän mainitsee Instagramissa.

Sandra kertoi, ettei kotiinpaluumatka sujunut ongelmitta.

Mainos
Mainos päättyy

– Matkasimme saarelta kohti isompaa saarta pienellä vesibussilla, josta matka jatkui pienellä lentokoneella Maleen. Sieltä sitten isommalla lentokoneella Dohaan ja Helsinkiin, hän pohjustaa tilannetta.

Sandra Bayn rohkea Suomen itsenäisyyspäivän somepäivitys – ei vaatteen vaatetta yllään!

Ökytavarat merenpohjassa

Sandra mainitsi, että vesibussissa matkustajien tavarat oltiin laitettu vesibussin peräosaan, mikä koitui kohtaloksi, kun vahinko kävi.

 Sitten tuli iso aalto ja kallis ökylaukkuni lensi merenpohjaan. Sinne jäi ökytavaroita ja kaikista tärkeimmät eli kaksi puhelintani, joilla olimme ottaneet suurimman osan kuva -ja videomateriaaleistani. Myös muistitikku lensi mereen. Onneksi kolmas puhelin oli taskussa ja tietokone sekä järjestelmäkamera matkalaukussa. Ne onneksi säilyivät vahingoitta.

Kaksi puhelinta menettänyt reissunainen joutui käymään keskustelua vakuutusyhtiönsä kanssa tilanteesta.

Mainos
Mainos päättyy

– Tietysti minun täytyi etsiä kuitteja vakuutusta varten, mutta en millään löytänyt kaikkia kuitteja, eikä minulla niitä kaikkia edes olekaan. Tämän vuoksi koko summaa ei korvata. Vakuutus korvaa noin 20% menetetystä omaisuudestani. Minulla oli paljon arvokasta omaisuutta käsilaukussani. Tästä hävinneestä omaisuudesta osa oli myös erittäin arvokkaita lahjoja minulle, joista minulla ei valitettavasti ole kuitteja, hän kirjoitti sormus- ja kelloemojin kanssa.

Oho, mikä rusketus! Sandra Bay poseeraa estottomana Malediiveilla – kuvat

Vakuutusyhtiötä lopulta kiitellyt Sandra otti kuitenkin opikseen tilanteesta ja kehoitti myös muita huolehtimaan vakuutuksistaan.

– Nyt olen kuitenkin iloinen, että sain jonkin verran korvauksia vakuutuksesta, jotta voin ostaa edes uuden puhelimen! Ensi reissussa täytyy katsoa tarkemmin, missä minun arvotavaroitani oikein säilytetään!

Uusi reissu jo tiedossa

Sandra Bay iloitsi kuitenkin jo tulevasta matkastaan, joka suuntautuu Floridaan, Yhdysvaltoihin.

Mainos
Mainos päättyy

– Jee eilen tuli vahvistus et vuodenvaihteen alussa suuntaan kohti Miamia!! Oh my God kuin siistii!! Vihdoin pääsen käymään pitkästä aikaa siellä!!! Sandra riemuitsi. 

Vaaleaverikkö pääsee katselemaan jääkiekkoa paraatipaikoilta.

– Sain vahvistuksen, että sain matkan Miamiin, jonne sain mm. kahteen eri NHL-peliin liput, jotka pelataan Amerant Bank Arenalla Sunrisessa, Floridassa!! Meen siis kattoo ainakin 2 eri NHL-peliä ja pääsen mm. pelaajatapaamisiin!!!

Sandra kertoo hotellinsa sijaitsevan aivan rannalla.

– Uskon että tästä tulee mahtava reissu!!! hän fiilisteli.

Sandra Bay joutui treffihuijarin uhriksi: "On julkisuudesta tuttu henkilö"

Sandra Bay kovissa kivuissa: "Vuodan täällä kuiviin"

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan