Sandra Bay kovissa kivuissa: "Vuodan täällä kuiviin"

Sandra Bay kovissa kivuissa: 'Vuodan täällä kuiviin'

Aikuisviihdetähti Sandra Bay kertoo avoimesti verisestä tilanteestaan.

Mainos
Mainos päättyy

Erotiikkataiteilija Sandra Bay kertoo verisestä ongelmastaan.

Sandra Bay nautti hiljattain kaksi viikkoa yhdistetyllä työ- ja lomamatkalla Malediiveilla. Sandra varautui reissuun siirtämällä kuukautisiaan tablettilääkkeellä. Ongelmat alkoivatkin vasta Suomeen palattua.

– Jees tää päivä menikin sit ihan piloille ja viikon suunnitelmat varmaa myös. Sain lääkäriltä lomamatkan ajaksi kuukautisten siirtotabletteja. Otin ohjeiden mukaisesti 3 kertaa päivässä Primolut - nimisiä tabletteja (on todella tehokkaita myös runsaasti vuotaville!) kuukautisten siirtämiseen, koska ne olis alkaneet puolivälissä reissua ja toinen viikko olis mennyt sitten verisissä merkeissä, jos en olisi aloittanut lääkekuuria, Sandra kirjoittaa somessa.

Suomessa Sandra lopetti pillerien syömisen, jolloin ikävät vaivat alkoivat.

Mainos
Mainos päättyy

– Lopetin lääkkeet muutama päivä sitten ja kirjaimellisesti vuodan täällä kuiviin ja kivut ihan jäätävät, kokoajan pyöryttävä olo ja tuntuu et pyörtyy nii en uskallla sen takia lähteä minnekään tänään!! En tiedä pitääkö tässä mennä kohta päivystykseen jos pahenee..

Oho, mikä rusketus! Sandra Bay poseeraa estottomana Malediiveilla – kuvat

Alaraajat turposivat

Sandra kertoo saaneensa lääkkeestä myös sivuoireita.

– Nyt luin noita haittavaikutuksia ja voi aiheuttaa mm: turvotusta ja nokkosihottumaa!! Ihmettelin lentokoneessa ja lentojen välissä miten mun alaraajat turposi kuin elefantilla!! Housut ei mennyt edes kunnolla kiinni. Ajattelin, että johtuu pitkistä lennoista huom. aiemmin ei oo raajat tai paikat turvonneet noin pahasti!! Turvotusta kesti vielä viikon ajoittain ja oli ns. ”levottomat jalat” alkuun jos oli 5min. kauempaa paikallaan joutui nousemaan kokoajan jaloittelemaan. Sit alko helpottaa pikkuhiljaa, hän kertoo ja lisää:

– No nyt mulla lähtenyt painoa yli 4 kiloa muutamassa päivässä ja turvotus pois!! Ihmettelin, miten oon voinut lihota, koska urheilin ja söin terveellisesti ja samalla tavalla kuin ennen lomaakin. Toinen oli kuiva iho, siis extrakuiva: ajattelin, että johtuu kylmästä ja kuivasta ilmasta. Sekin oli mainittu haittavaikutuksissa!! Kuivuus lähti kokonaan kun lopetin lääkkeet ja sain mun ihon kosteuden takaisin!!

Mainos
Mainos päättyy

Sandra kuitenkin iloitsee, että aloitti kuurin. Matka oli ainutlaatuinen elämys.

 Luulen et noi kaikki oireet johtui lääkkeistä, mutta en todellakaan olis jättänyt niitä syömättä, koska reissu olis mennyt ihan piloille!! Nyt sitten oon koittanut kierrellä yli viikon aikana kaikki pikkujoulut ja- tapahtumat läpi et saisin ne pari viikkoo kiinni kun en juhlinut niitä ulkomailla!! No, ei tuu ainakaan punaista joulua!!

Sandra Bayn rohkea Suomen itsenäisyyspäivän somepäivitys – ei vaatteen vaatetta yllään!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan