Saara ja Meri Aalto romanttisessa häävideossa: "Kuin satu!"
Hiljattain hääjuhlaansa viettänyt pari juhlisti myös kymmentä yhteistä vuotta.
Saara Aalto avioitui Meri-rakkaansa kanssa jo vuosia sitten. Pandemian aiheuttamien rajoitusten takia hääjuhlaa vietettiin vasta viikko sitten. Italiassa järjestetyissä juhlissa oli paikalla parin läheisiä ja ystäviä.
Sadunomaisen kauniista hääjuhlasta nähtiin vain pieniä pätkiä Instagram-tarinoiden muodossa. Viikkoa myöhemmin umpirakastunut vaikuttajapari on julkaissut hehkeän videokoosteen juhlastaan.
Videossa kuvataan koko juhlaa valmistautumisesta seremoniaan. Italialaisen kartanon ympäristö on omiaan romanttiselle juhlalle.
Saara Aalto ja Meri-rakas: Häät!
Valkoiseen pukeutuneet morsiamet nähdään alttarilla, kakunleikkuussa ja nurmikkoisella tanssilattialla. Tuulinen, mutta aurinkoinen sää ja läheisten läsnäolo kruunasivat kauniin hääpäivän.
Saatesanoissa Saara kiittelee paikallaolijoita.
– Tämä päivä oli unelmamme... kuin satua! Saara kirjoittaa englanniksi.
Hän kertoo parin juhlistaneen myös kymmentä yhdessä kuljettua vuotta.
– Nyt olemme valmiita uudelle vuosikymmenelle, uudelle kappaleelle ja uusille seikkailulle, Saara kertoo onnellisena.