
Roope Salmisen kanssa seurusteleva Evelina julkaisi pysäyttävän kuvan paniikkikohtauksen jälkeen
Laulaja Evelina, 27, ilahduttaa seuraajiaan sosiaalisessa mediassa aidolla sisällöllä.
Videohaastattelussa TTK:sta pudonneet Evelina ja Marko Keränen:
Evelina julkaisi Instagram-sivullaan neljän kuvan sarjan, jossa kuvailee kuvatekstissä olevan "monet minät", eli Evelina erilaisissa paikoissa ja tunnelmissa.
Ensimmäisessä kuvassa Evelina istuu ukona ja poseeraa kaupunkiympäristöön rakennetun pienen puistomaisen alueen edustalla. Evelina kuvaa olevansa otoksessa "ulkona".
Myös seuraava kuva on luonnonläheinen. Siinä laulajatar poseeraa vauhdikkaana jonkinlaisen vesiputouksen tai -ryöpyn edessä.
- Mä-mä-mä-mä-märkää (ilohymiö), hän kirjoittaa kuvasta lainaten räppäri Petri Nygårdin Märkää -hittikappaletta.
Näin Marko Keränen kuvailee Roope Salmisen kanssa seurustelevaa Evelinaa - ikäero ei haittaa!
Kolmannen kuvan hetki on Evelinan sanoin "post paniikkikohtaus (suruhymiö)", eli hän poseeraa otoksessa paniikkikohtauksen jälkeen. Kuvassa laulajatar näyttää suhteellisen rauhalliselta ja näyttää jopa positiivisesti yläpeukkua.
Evelina ei ole kertonut julkisuudessa sairastavansa paniikkihäiriötä. Aina paniikkokohtaukset eivät liity häiriöön, vaan niitä voi myös tulla yksittäisinä. Terveyskirjaston mukaan joka viides ihminen on elämänsä aikana saanut paniikkikohtauksen.
Kukas se siellä? Roope Salmisen Tiktok-videon takaa paljastui Evelina-rakas - nyt loppui salailu!
Neljännessä ja viimeisessä kuvassa Evelina kertoo olevan "yllätys". Hän on tallentanut otokseen pitkävartisia syksyn sieniä.
Seiska paljasti kesällä Evelinan ja näyttelijä Roope Salmisen, 32, salasuhteen.
Pariskunta on julkisuudessa vaitonainen suhteestaan, mutta he eivät myöskään varsinaisesti peittele lempeään. Kyyhkyläiset on bongattu yhdessä Helsingin yössä, ja Roope saapui kannustamaan kultaansa Tanssii tähtien kanssa -yleisöön tämän vielä kisatessa parhaillaan käynnissä olevalla kaudella.
Roope erosi näyttelijä Helmi-Leena Nummelasta alkukesästä. Ex-parilla on yksi lapsi.
Roope Salminen ja Evelina treffeillä vain päiviä Helmi-Leena-eron jälkeen!