Romanttinen iltakävely! Iida Vainio ja Archie Cruz rentoutuivat huvipuistossa – kuva

Iidan vaatetus vaikutti niukalta Helsingin viileisiin lämpötiloihin nähden.
Kohupariskunta Iida Vainio, 20, ja Archie Cruz, 32, viettivät perjantai-iltaa huvipuistossa.
Seiskan tarkkasilmäinen lukija bongasi Iidan ja Archien perjantai-iltana Helsingin kantakaupungissa sijaitsevassa Linnanmäen huvipuistossa.
On-off -suhteellaan useita kohuja aiheuttanut pariskunta vietti iltaa huvipuistolaitteiden ympäröimänä hyväntuulisena. Linnamäellä vieraillakseen ei ole pakko ostaa laiteranneketta, vaan huvipuistoon on mahdollista mennä kiertelemään myös täysin ilmaiseksi.
– He kävelivät edestakaisin, eivät oikein tainneet olla menossa mihinkään tai eivät sitten osanneet päättää. Olivat ehkä iltalenkillä Archien vaatetuksesta päätellen, Linnanmäeltä kuiskutellaan.
Vinkkaajan nappaamasta kuvasta näkyykin Archien sporttiset vetimet, joka täsmäisi epäilyyn rennosta iltalenkistä.
Iidan vaatetus sen sijaan huolettaa, sillä kaunottaren jalat olivat täysin paljaat. Eilen illalla Helsinkiä kuritti vilpoinen tuuli, eikä lämpöasteetkaan olleet kovin korkeat.
– Aika viileä tuuli oli, en tiedä paleliko Iida, vinkkaaja pohtii.
Otsikoissa viime kesästä lähtien aktiivisesti pyörinyt pariskunta sai viettää rentoa iltaa rauhassa, eikä huvipuiston väki kiinnittänyt heihin sen kummemmin huomiota.
Pariskunnan tilanne vaikuttaa olevan melko vakaa tällä hetkellä, ja huvipuistolaitteiden lomassa bongattiin myös pieniä hellyydenosoituksia.
– Kävelivät välillä käsi kädessä, vinkkaaja paljastaa.
